Live Chat Software by Ariaphone
RSS Feed
اخبار
تیر
۳۱
قابلیت‌های عجیب گوشی جدید گوگل
ارسال شده توسط روشن ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۴ قبل از ظهر
یکی از کاربران توئیتر تصاویری را منتشر کرده که به نظر می‌رسد به موبایل‌های پیکسل۴ و پیکسل ۴ ایکس ال تعلق دارد. در این تصاویر سوراخ‌هایی در سمت راست دستگاه‌ها دیده می‌شود. با توجه به آنکه در تصاویر قبلی نشان داده شده بود در این سوراخ‌ها دوربین یا حسگرهای بصری دیگری وجود ندارد، احتمالاً از آنها برای نصب رادار Project Soli استفاده می‌شود که از طریق آنها درک و شناسایی حرکات دست در برابر نمایشگر ممکن می‌شود.   به گزارش ایتنا از مهر، به گفته کارشناسان در هر دو مدل ۲ دوربین سلفی، یک بلندگوی مرکزی و یک حسگر عمق یا شناسایی صورت نیز وجود خواهد داشت. انتظار می رود از این سیستم برای تسهیل سلفی گرفتن، کنترل بلندگو، شناسایی سریع تر چهره و غیره استفاده شود. البته به نظر نمی‌رسد گوگل تا اوایل پاییز خبری رسمی درباره پیکسل۴ و حسگرهای آن منتشر کند.
ادامه مطلب »تیر
۳۱
آمار اپراتورهای موبایلی که جا‌به‌جا شدند!
ارسال شده توسط روشن ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ قبل از ظهر
طرح ترابردپذیری شماره‌ها (MNP) این امکان را فراهم می‌کند که مشترکان با حفظ شماره خود بتوانند اپراتور ارائه‌دهنده خدمات خود را عوض کنند. این طرح در طول سال‌های گذشته که پیشنهاد اجرایی شدن آن مطرح شده بود، درگیر اما و اگرهایی بود، در نهایت از سال ۹۵ اجرایی شد. در ماه‌های ابتدایی اجرای طرح ترابردپذیری اشکالاتی وجود داشت اما با برگزاری جلسات کنترل پروژه با حضور نمایندگان اپراتورها، پیمانکار و ناظر، عملکرد سیستم بررسی شده و با اعمال نظارت و پایش مداوم پروژه، اشکالات موجود شناسایی، پیگیری و حل شد. به گزارش ایتنا از ایسنا، احراز نشدن هویت مانند تطابق نداشتن مشخصات اعلام شده با مشخصات دارنده شماره، رعایت نکردن ترابرد نظیر به نظیر مانند درخواست ترابرد سیم‌کارت دائمی به اعتباری و بالعکس، فعال نبودن سیم‌کارت، فعال‌بودن کمتر از سه ماه سیم‌کارت شماره مورد درخواست برای ترابرد و پرداخت نکردن به موقع صورتحساب اولیه صادر شده از اپراتور فرستنده توسط مشترک در سیم‌کارت‌های دائمی می‌تواند از دلایل رد درخواست ترابرد باشد. طبق آمار ارائه‌شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، آخرین آمار ترابردپذیری حاکی از آن است که از زمان شروع پروژه تاکنون، یک میلیون و ۱۷۵ هزار و ۸۴۳ ترابرد خروجی موفق انجام شده است. ترابردهای انجام‌شده از اپراتور همراه اول به ایرانسل ۴۸۸ هزار و ۷۷۷ مورد و به اپراتور رایتل، ۲۰ هزار و ۶۰۹ مورد بوده است. ترابردهای انجام‌شده از اپراتور ایرانسل به اپراتور همراه اول، ۵۲۱ هزار و ۵۲ مورد و به اپراتور رایتل، ۲۹ هزار و ۸۱۸ مورد بوده است. ترابردهای انجام‌شده از اپراتور رایتل به همراه اول، ۵۲ هزار و ۱۱۹ مورد و به اپراتور رایتل، ۶۳ هزار و ۳۴۸ مورد بوده است. البته باید در نظر داشت تنها تعداد تراز، ملاک اول بودن یک اپراتور در ترابرد نیست. موارد دیگری از جمله کیفیت، تعداد تخلفات، سرعت ترابرد و تجربه کاربری هم وجود دارد و بعضی از این پارامترها به نحوه ارائه سرویس برمی‌گردد. ممکن است یک اپراتور در یک مدت زمان، سرویس خاصی ارائه دهد که در آن زمان مشترک به اپراتور ترابرد کند و بعد بخواهد به اپراتور مبدا خود برگردد؛ این دلیل نمی‌شود اپراتوری که از آن بازگشته، سرویس نامناسبی داشته و یا اپراتوری که الان انتخاب کرده سرویسش مناسب است. در هر حال، برای اجرای این طرح لازم است که در گام اول مشترک از طریق مراجعه به سایت یا مراجعه حضوری به دفاتر خدماتی اپراتوری که قصد دارد به آن مهاجرت کند، فرم درخواست را تکمیل و به عبارتی برای اجرای این طرح ثبت نام کند. پس از آن در صورتی که فرد از شرایط لازم برخوردار باشد از طریق یک پیامک تأیید ثبت نام او به اطلاعش خواهد رسید. هم‌چنین پیش از اجرای طرح ترابردپذیری لازم است مشترک حداقل سه ماه در اپراتور ارائه‌دهنده خدمات اولیه فعالیت داشته باشد. از سوی دیگر امکان تغییر اپراتورها تنها دو بار در سال میسر است و پس از این تغییرات هزینه تمامی سرویس‌ها، تماس و پیامک مطابق با اپراتوری که به آن ترابرد شده محاسبه خواهد شد.
ادامه مطلب »تیر
۳۰
گوگل در پی ساخت شبکه اجتماعی جدید به نام Shoelace
ارسال شده توسط روشن ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۷ بعد از ظهر
گوگل به دنبال ساخت شبکه اجتماعی ویژه‌ای است که بتواند روابط اجتماعی واقعی افراد جامعه را تقویت کرده و از محدوده شبکه‌های اجتماعی خارج کند.   به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، کمپانی گوگل به‌تازگی شبکه اجتماعی جدید خود را که با نام Shoelace خوانده می‌شود به‌صورت بتا در اختیار کاربران خود در نیویورک قرار داده است. این شبکه اجتماعی نسبت به نمونه‌های مشابه خود تفاوت‌های بارزی دارد. این نرم‌افزار به نحوی طراحی شده است که کاربران می‌توانند رویدادی را در نقشه علامت‌گذاری کنند و آن را به علاقه‌مندان پیشنهاد کنند.   گفتگوهای گروهی و قابلیت‌های دیگر این نرم‌افزار نیز برای گرد هم‌آیی علاقه‌مندان به آن رویداد خاص و برنامه‌ریزی برای ملاقات‌ واقعی طراحی‌شده‌اند. به‌این‌ترتیب می‌توان گفت که این نرم‌افزار به‌هیچ‌عنوان تقلید راهی نیست که دیگران قبلا طی کرده‌اند و بلایی که بر سر گوگل پلاس آمد نیز نمی‌توان برای آن متصور شد.   این بار به نظر می‌رسد که گوگل دست خود را بر روی نیازی گذاشته است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند و آن‌هم آسان‌تر کردن روابط اجتماعی واقعی است. به‌این‌ترتیب می‌توان امیدوار بود که دوران ارتباط‌های مجازی به سر خواهد آمد.       گوگل این شبکه اجتماعی را برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS عرضه کرده است اما باید به یاد داشت که این شبکه اجتماعی فعلا تنها برای دعوت از علاقه‌مندان برای شرکت در گرد هم‌آیی‌های دوستانه واقعی ترتیب داده شده است و قابلیت‌های دیگری برای آن‌ها وجود ندارد. علاوه بر این ازآنجایی‌که این نرم‌افزار هنوز در حالت بتا است، پس می‌توان انتظار داشت که کاربران نقش‌های زیادی را در آن تجربه کنند.    البته عرضه رسمی شبکه اجتماعی Shoelace به این زودی انجام نخواهد شد. گوگل نیاز دارد که پاسخ کاربران به این نرم‌افزار را بررسی کند و نیازهای آن‌ها را موردبررسی قرار بدهد. این امر برای کمپانی گوگل که تجربه شبکه‌های اجتماعی ناموفق زیادی دارد و به‌هیچ‌عنوان نمی‌خواهد بار دیگر این تجربه تلخ را بچشد، بسیار زمان‌بر است.  
ادامه مطلب »تیر
۳۰
گزارش تصویری ایتنا: فورد Edge ST 2019، عملکردی برجسته
ارسال شده توسط روشن ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۶ بعد از ظهر
فورد Edge ST 2019 با قیمت حداقل 43450 دلار عرضه می‌شود.   به گزارش ایتنا به نقل cnet، نمونه‌ای از این خودرو که در این تصاویر مشاهده می‌شود به امکانات اضافی (به جز سیستم گرمکن فرمان خودرو) مجهز شده است که قیمت آن را به 52325 دلار رسانده است. با آپشنهای کامل قیمت آن به 52820 دلار می‌رسد.   این خودرو قدرت خود را از یک موتور V6 توربوشارژ دوقلوی 2.7 لیتری می‌گیرد که 335 اسب بخار و 380 پوند-فوت گشتاور را به هر چهار چرخ زا طریق یک سیستم دنده‌بندی اتوماتیک هشت سرعته انتقال می‌دهد.   اگر نوستالژی خودروهای دهه 80 و 90، مانند لیموزین circa 1987 که داخل خود یک تلویزیون CRT  داشت، را نداشته باشید ممکن است دیدن CarPlay  اپل روی سیستم اینفوتینمنت آن برایتان جذاب نباشد.   این خودرو، که در دسته شاسی بلند و کراس‌اور قرار می‌گیرد، در هر 100 کیلومتر حدود 11.2 لیتر سوخت مصرف می‌کند.    
ادامه مطلب »تیر
۳۰
99 درصد الکامپ داخلی است
ارسال شده توسط روشن ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۲ بعد از ظهر
در جریان نمایشگاه گفتگویی با آقای ربیعی، مدیر سیستم‌های پیامدهی شرکت ایده پردازان و درباره بیست و پنجمین دوره نمایشگاه الکامپ گفت و شنودی داشتیم. آقای ربیعی ضمن اشاره به این موضوع که دهمین سال پیاپی است در نمایشگاه شرکت دارند، به خبرنگار ایتنا گفت: در این دوره از نمایشگاه در دو بخش ظاهر شدیم: سرورها شامل سرور اختصاصی و سرور مجازی و هاستینگ. بخش دیگر هم سامانه پیامکی است. در زمینه سامانه پیامکی سامانه پیامک سفید را آورده‌ایم. این سامانه سال 1396 رونمایی شده بود که الان کامل ترش کرده‌ایم. از قابلیت‌های سامانه سفید اختصاصی سازی دسته مخاطبان و عدم ارسال اسپم است. در واقع مخاطبان با رضایت خودشان پیامک را دریافت کنند. وی در خصوص کیفیت برگزاری نمایشگاه الکامپ اظهار نظر کرد: این سومین یا چهارمین سال پیاپی است که نظام صنفی مجری برگزاری الکامپ است. خوشبختانه ما با هیچ مشکلی مواجه نشدیم. معتقدم در این چند دوره اخیر کیفیت برگزاری خیلی بهتر و متعادل‌تر بوده و در زمینه جانمایی سهولت و همکاری بیشتری صورت گرفته. اسکیل بندی خیلی بهتر شده. ربیعی درباره وجهه بین‌المللی الکامپ گفت: بهترین نمایشگاهی که در صنعت آی‌تی کشور داریم همین نمایشگاه الکامپ است. و جایی است که بهتر از هر جایی ما اهالی این صنعت دیده می‌شویم. البته نسبت به ده سال پیش حضور شرکت‌های بین‌المللی کمرنگ‌تر شده به سبب شرایط موجود. با این حال فکر می کنم نمایشگاه پخته تر شده. یعنی از آن حالت سرگرمی و فان و عمومی خارج شده است. تنها فرصتی که شرکت‌های آی‌تی دور هم جمع شوند الکامپ است. با این حال باید اعتراف کرد 99 درصد این نمایشگاه داخلی است و شاید یک درصد داخلی باشد. صنعت آی‌تی بسیار جای رشد دارد. وی در خصوص کاهش اقبال شرکت‌های خارجی به صنعت آی‌تی ایران توضیح داد: بازار ما بازار پرریسکی شده. ارزش پول ملی مان پایین آمده لذا برای شرکت‌های خارجی حضور و فروش محصول جذاب نخواهد بود. در عین حال معتقدم شرایط بدین گونه نخواهد ماند و مانند یک جریان سینوسی تغییر خواهد یافت.
ادامه مطلب »