Live Chat Software by Ariaphone
اخبار
بهمن
۰۵
آمازون خواستار توقف برگزاری انتخابات اتحادیه کارگری شد
ارسال شده توسط روشن ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۵۲ قبل از ظهر
آمازون به طور رسمی خواستار توقف برگزاری انتخابات اتحادیه کارگری در یکی از انبارهای خود شده است. به گزارش ایتنا از مهر، آمازون از هیئت ملی روابط کارگری در آمریکا خواسته تا انتخابات اتحادیه کارگری در انبار آلاباما این شرکت را متوقف کند. این انتخابات در ۸ فوریه برگزار می‌شود و به دلیل شیوع کووید ۱۹ از طریق صندوق پستی خواهد بود. همچنین این شرکت خواستار تصمیم گیری زودهنگام هیئت مذکور درباره توقف انتخابات شده است. این نخستین انتخابات اتحادیه کارگری آمازون از سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون است و نتایج شمارش آرای آن در ۳۰ مارس مشخص می‌شود. پس از والمارت، آمازون خرده فروشی بزرگ دومین کارفرمای خصوصی در آمریکا است که از ایجاد اتحادیه کارگری جلوگیری می‌کند و به مدیرانش آموزش داده تا هرگونه فعالیت در جهت ایجاد چنین اتحادیه‌هایی را ردیابی کنند. اتحادیه کارگری مذکور از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است.
ادامه مطلب »بهمن
۰۴
توافق گوگل با ناشران فرانسوی درخصوص انتشار محتوای آنلاین
ارسال شده توسط روشن ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۳ قبل از ظهر
گوگل با ناشران فرانسوی به توافق رسید تا برای انتشار مطالب آنها، هزینه‌ای پرداخت کند. به گزارش ایتنا از مهر، این اقدام مسیر را برای دریافت مجوزهای جداگانه از سوی ناشران فرانسوی فراهم می‌کند. این در حالی است که برخی از آنها با ظهور اینترنت و کاهش نسخه‌های چاپی با کاهش درآمد روبرو شده‌اند. گوگل این توافق را روشی ماندگار برای پرداخت به ناشران توصیف کرد. به گفته یکی از وکلای حاضر در مذاکرات پلتفرم‌های اینترنتی دیگر مانند فیس‌بوک نیز این توافق را به دقت بررسی می‌کنند. گوگل و اتحادیه APIG فرانسه در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند چهارچوب مذکور شامل حوزه‌هایی مانند حجم روزانه انتشارات، ترافیک ماهانه اینترنت و کمک به اطلاع رسانی عمومی و سیاسی می‌شود. گوگل تاکنون با تعداد اندکی از ناشران در فرانسه از جمله روزنامه‌های لوموند و لوفیگارو توافق نامه‌هایی امضا کرده است. ابزار گوگل برای پرداخت به ناشران «Google News Showcase» نام دارد و تاکنون فقط در برزیل و آلمان ارائه شده است.
ادامه مطلب »بهمن
۰۲
همکاری آمازون با دولت بایدن برای واکسیناسیون علیه کووید-19
ارسال شده توسط روشن ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ قبل از ظهر
دیو کلارک، مدیر جدید واحد فروش آمازون با تبریک به جو بایدن، رییس جمهور آمریکا و کامالا هریس، معاونش، درخواست ماه گذشته آمازون از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری را برای در اولویت قرار گرفتن کارکنان خط مقدم این شرکت برای دریافت واکسن کووید ۱۹ تکرار کرد. آمازون در آمریکا بیش از ۸۰۰ هزار کارمند دارد. به گزارش ایتنا از ایسنا، با وجود این که اکثر کارمندان دفتری آمازون در دفاتر این شرکت در سیاتل و سایر دفاترش به دورکاری از خانه پرداخته اند اما انبارها، مراکز دیتای رایانش ابری و فروشگاه‌های بازار غذای آمازون در دوران همه گیری ویروس کرونا باز ماندند. کلارک اعلام کرد آمازون با یک فراهم کننده خدمات طب کار برای نظارت بر توزیع واکسن در تاسیساتش قرارداد دارد. وی گفت: به محض موجود شدن واکسنها، آماده‌ایم به سرعت برای واکسیناسیون اقدام کنیم. همچنین آماده ایم از فعالیت‌ها، توانمندی‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات و تخصصمان برای کمک به برنامه واکسیناسیون دولت استفاه کنیم. گستردگی فعالیت ما به ما امکان می دهد تاثیرگذاری قابل ملاحظه فوری در مبارزه علیه این بیماری داشته باشیم. جی کارنی، یکی از کارمندان سابق بایدن که اکنون تیم سیاست و ارتباطات آمازون را اداره می کند، اوایل ماه جاری در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ اظهار کرد: این شرکت کمک خود را به مقاماتی که در تیم انتقال قدرت به بایدن فعالیت می کنند، پیشنهاد کرده است. آمازون از سوی رگولاتورها و کنگره بر سر قدرت فزاینده ای که پیدا کرده، تحت فشار است و معلوم نیست آیا دولت بایدن تفحص علیه این شرکت را تشدید خواهد کرد. بر اساس گزارش بلومبرگ، از زمان شیوع ویروس کرونا در آمریکا، آمازون که دومین کارفرمای بخش خصوصی در این کشور است، اقداماتی را در شبکه لجستیکی خود برای تسهیل فاصله گذاری اجتماعی انجام داده است. با این حال آمازون سال گذشته اعلام کرد تست کرونای حدود ۲۰ هزار نفر از کارکنانش در شش ماه نخست همه گیری مثبت شده است. برخی از کارمندان آمازون، قانونگذاران و مقامات کارگری واکنش این شرکت به بحران سلامت را ناکافی ارزیابی کرده اند.
ادامه مطلب »بهمن
۰۱
گوگل و فیس‌بوک تحت فشار برای پرداخت هزینه به رسانه‌های استرالیا
ارسال شده توسط روشن ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۱ بعد از ظهر
دو معاون وزارت بازرگانی آمریکا از دولت استرالیا خواسته‌اند تصویب قانون پرداخت هزینه به رسانه‌های محلی از سوی گوگل و فیس‌بوک لغو شود. به گزارش ایتنا از مهر، دولت آمریکا از استرالیا خواسته تا قانون پیشنهادی را لغو کند که به موجب آن فیس‌بوک و گوگل مجبور هستند برای انتشار اخبار به رسانه‌های محلی هزینه پرداخت کنند. دانیل بهار و کارل اهلرز معاونان وزارت بازرگانی آمریکا پیشنهاد کرده‌اند استرالیا به جای وضع قانون مذکور بررسی بیشتری در بازارها انجام دهد و در صورت تناست یک قانون داوطلبانه تنظیم کند. براساس قانون پیشنهادی که از پشتیبانی کمیته مجلس استرالیا نیز برخوردار است، گوگل و فیس‌بوک در صورتیکه نتوانند به توافقی درباره پرداخت به رسانه‌های این کشور دست یابند، مشمول داوری اجباری قیمت می‌شوند. در سندی که از سوی آمریکا ارسال شده، آمده است: دولت ایالات متحده نگران است که تلاش از طریق قانون گذاری برای تنظیم موقعیت‌های رقابتی برخی بازیگران خاص بازار به طور آشکار دو شرکت آمریکایی، احتمالاً نتایج خسارت باری داشته باشد. چنین اقدامی نگرانی‌ها در خصوص موقعیت تجاری استرالیا در سطح بین‌الملل را افزایش می‌دهد. پس از آنکه تحقیقات نشان داد شرکت‌های بزرگ فناوری قدرت زیادی در بخش رسانه اعمال می‌کنند، دولت استرالیا ماه گذشته از قانون مذکور خبر داد. جاش فرایدنبرگ خزانه دار استرالیا در پاسخ به درخواست آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد؛ دولت استرالیا به اجرای یک قانون اجباری تعهد داد که عدم توازن قدرت چانه زنی میان پلتفرم‌های دیجیتال و رسانه‌ها را برطرف می‌کند. مدیر کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا پس از یک بررسی ۱۸ ماهه و مشاوره‌های طولانی شامل دیدگاه‌های گوگل و فیس بوک این قانون را ارائه کرده است.
ادامه مطلب »بهمن
۰۱
۶۳ میلیارد دلار به ارزش علی‌بابای چینی افزوده شد
ارسال شده توسط روشن ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۴ بعد از ظهر
انتشار ویدیویی از جک ما، موسس گروه علی بابا باعث شد ارزش سهام این شرکت روز چهارشنبه بزرگترین رشد روزانه در شش ماه گذشته را تجربه کرده و ۶۳ میلیارد دلار به ارزش بازارش اضافه شود. به گزارش ایتنا از ایسنا، ارزش سهام گروه علی بابا در معاملات روز جاری هنگ کنگ حداکثر ۱۱ درصد افزایش یافت و حدود ۶۳ میلیارد دلار به ارزش بازار این شرکت افزود. بیش از ۸۵ میلیون سهم تا ساعت سه بعدازظهر به وقت محلی مبادله شد که دو و نیم برابر بالاتر از میانگین سه ماهه مبادلات روزانه سهام بود. ارزش شرکت "علی هلث اینفورمیشن تکنولوژی" که تحت کنترل علی بابا قرار دارد، هم حداکثر ۱۸ درصد صعود کرد. رویداد سالانه‌ای که برای معلمان چینی برگزار می‌شود، وقت مناسبی برای آفتابی شدن دوباره جک ما، کارآفرین میلیاردر چینی و موسس گروه علی بابا بود. با وجود ظاهر شدن مجدد جک ما، سرمایه گذاران همچنان نگران تفحص رگولاتورهای چین و سرنوشت عرضه اولیه عمومی سهام گروه آنت مانده اند. این ویدیو نشان دادکه جک ما در زندان نیست یا حضور وی در انظار عمومی ممنوع نشده است اما ممکن است نشانه آن باشد که شرکتهای تحت کنترل جک ما با دولت برای حل و فصل مسائل ضد انحصارطلبی به توافق رسیده اند و این همان چیزی است که سرمایه گذاران انتظار داشتند. ظاهر شدن جک ما کمک خواهد کرد ارزش سهام علی بابا به اوج قبلی بازگردد. با این حال تحقیقات ضد انحصارطلبی در خصوص بخش فناوری ادامه دارد و سایه تهدید به طور کامل از سر این شرکت کنار نرفته است. صحبت‌های جک ما در این ویدیو برخلاف گذشته عادی و دور از جنجال بود. ارزش سهام علی بابا از زمانی که گروه آنت توسط مقامات ضد انحصارطلبی هدف قرار گرفته، افت زیادی پیدا کرده است. وی در کنفرانسی در اکتبر از رگولاتورهای مالی انتقاد کرده و آنها را کلوب افراد پیری خوانده بود که مناسب نظارت بر نوآوری فناوری چینی نیستند. مدتی پس از این رویداد، برنامه گروه آنت جک ما برای عرضه اولیه عمومی سهام از سوی بازارهای سهام شانگهای و هنگ کنگ معلق شد. کمیسیون رگولاتوری اوراق بهادار چین در بیانیه‌ای در نوامبر اعلام کرده بود "جک ما" و دو مدیر گروه آنت توسط رگولاتورها احضار شده و به ادای توضیحات پرداختند. بر اساس گزارش بلومبرگ، آفتابی شدن غیرمنتظره جک ما که مانند غیبتش ناگهانی بود احتمالا نشانه آن است که روابطش با مقامات رگولاتوری چین تثبیت شده است.
ادامه مطلب »