Live Chat Software by Ariaphone
RSS Feed
اخبار
اسفند
۲۵
دانشگاه‌های انگلیس و آمریکا با هواوی قطع رابطه می‌کنند
ارسال شده توسط روشن ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۰۲:۰۹ بعد از ظهر
روزنامه 'اس سی' هنگ کنگ روز جمعه گزارش کرد: فشارهای آمریکا و پیمان اخیر آزادی اطلاع رسانی انگلستان باعث شده است تا شماری از محافل آموزشی دو کشور حاضر نباشند با هواوی چین همکاری کنند. به گزارش ایتنا از ایرنا، آکادمیسین‌ها و همچنین برخی از دانشگاه‌های دو کشور اعلام کرده‌اند که حاضر نشده‌اند اعطای سرمایه از شرکت چینی را بپذیرند و در امور داخلی خود دیگر ارتباطی با این شرکت نخواهند داشت. از طرف دیگر شماری از محققان در انگلستان از بابت این اتفاقات ابراز نگرانی کرده‌اند و گفته‌اند که برخی از فعالیت‌های آنها به دلیل کاهش ارتباط با هواوی چین مختل خواهد شد اما واشنگتن اعلام کرده است به فشارهایش علیه شرکت چینی ادامه خواهد داد. پیمان آزادی اطلاع رسانی در انگلستان باعث شده است تا شماری از دانشگاه های این کشور با نظرداشت مسایل امنیتی ارتباطات با هواوی را متوقف کنند. در همین حال برخی از دولتمردان انگلستان به دانشگاه‌ها برای همکاری آنها با هواوی هشدار داده اند و گفته اند باید مراقب کمک‌های مالی این شرکت چینی باشند. آمریکا و استرالیا و چند کشور غربی دیگر همکاری با هواوی برای پیشبرد طرح اینترنت پرسرعت نسل پنجم را متوقف کرده‌اند اما انگلستان هنوز به طور قطعی در این باره تصمیم گیری نکرده است چین هم اعلام کرده است این شرکت هرگز در فعالیت های جاسوسی علیه دیگر کشورها مشارکت نداشته است. دانشگاه‌های پریسنتون و استانفورد آمریکا و دانشگاه آکسفورد انگلیس از جمله محافل آموزشی و علمی هستند که می‌گویند حاضر به قبول کمک‌های مالی برای امور تحقیقاتی از طرف هواوی نشده‌اند.
ادامه مطلب »اسفند
۲۰
تحریم هواوی توسط آمریکا و متحدان!
ارسال شده توسط روشن ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ۰۱:۱۱ بعد از ظهر
جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا دیروز اعلام کرد که مقابله حقوقی و قضائی با هواوی در آمریکا روز به روز گسترش بیشتری می‌یابد و تصمیمات تازه‌ای بر علیه آن اتخاذ خواهد شد. شرکت هواوی نیز در مقابل شکایتی را در تگزاس تقدیم دادگاه کرده و مدعی شده که ممنوعیت‌های اعمال شده توسط دولت آمریکا بر ضد این شرکت و محصولات و خدمت آن غیرقانونی بوده و باید متوقف شود. به گزارش ایتنا از مهر، دولت آمریکا مدعی است منگ وانژو، مدیر ارشد امور مالی هواوی که دختر مؤسس و رئیس این شرکت هم هست، تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران را دور زده است. اگر چه آمریکا مدعی است متحدان این کشور نیز قصد ندارند از تولیدات هواوی استفاده کنند، اما برخی از آنها مانند انگلیس اعلام کرده اند که همکاری با هواوی را در برخی حوزه‌های مخابراتی ادامه خواهند داد. وزیر خارجه چین نیز هفته گذشته اعلام کرد این کشور تمامی اقدامات لازم را برای دفاع از حقوق و منافع شرکت‌های چینی مانند هواوی انجام خواهد داد. هواوی در تلاش است تجهیزات لازم برای ارائه خدمات نسل پنجم تلفن همراه را در بسیاری از کشورهای جهان به فروش برساند. این شرکت بزرگترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی در سراسر جهان است.
ادامه مطلب »اسفند
۱۵
اپل از این مهلکه جان سالم به در می‌برد؟
ارسال شده توسط روشن ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ۰۱:۵۹ بعد از ظهر
متیو رامسای، تحلیلگر ارشد مؤسسه تحقیقاتی و آماری Cowen به تازگی با انتشار گزارشی مفصل از احتمال به مشکل برخوردن شرکت اپل در آینده‌ای نه چندان دور سخن گفته و به این شرکت هشدار داده است با توجه به مشکلات و چالش‌هایی که اخیراً با شرکت‌های فعال در صنعت تراشه سازی همچون کوالکام و اینتل داشته است، مجبور خواهد بود تکنولوژی ساخت تراشه‌های مودم را برای محصولات خود به ارمغان بیاورد و در غیر این صورت، با مشکلات جدی و بزرگی روبرو خواهد شد. وی در ادامه سخنانش اظهار کرد که کوالکام به عنوان یکی از بزرگترین تأمین کنندگان تراشه‌های مودم برای محصولات اپل و گوشی‌های آیفون، حالا به نظر می‌رسد که با اپل بر سر مسائل حقوقی و حق امتیاز و پتنت به مشکل برخورده و به خصوص در طول یک سال اخیر با یکدیگر کشمکش‌های فراوانی را داشته و تجربه کرده‌اند. چندی پیش بود که مدیر ارشد کوالکام خاطرنشان کرده بود اپل بدون تراشه‌های ساخت شرکت ما قادر به تولید گوشی‌های آیفون نخواهد بود و به زودی شکست خواهد خورد. بعد از آن، اخبار و گزارش‌های دیگری در فضای مجازی و رسانه‌ها منتشر شد که نشان می‌داد شرکت آمریکایی اپل به فکر تأمین و تولید تراشه‌های اختصاصی برای محصولات خود بخصوص گوشی‌های آیفون است تا بدین ترتیب خود را از وابستگی به شرکت‌هایی نظیر کوالکام و اینتل برهاند. بر اساس گزارشی که در وب سایت appleinsider آمده است، بنابراین به نظر می‌رسد که اپل یک راه بیشتر در پیش روی خود ندارد و آن نیز تولید تراشه مودم‌های اختصاصی برای محصولاتش است و در غیر این صورت قادر نخواهد بود به موفقیت همیشگی خود دست پیدا کرده و به آن تداوم ببخشد. این تحلیلگر در ادامه گزارش خود همچنین عنوان کرده است که در حال حاضر با توجه به تکنولوژی و سابقه تولید تراشه‌های مودم، تنها شرکت کوالکام است که قادر به تولید تراشه مودم‌های مجهز به فناوری پشتیبانی از اینترنت ۵G است و اپل هم اکنون در صورتی که بخواهد کیفیت محصولاتش بالا بماند و دچار افت و روند نزولی نشود، هیچ راهی بجز سازگاری با این غول تراشه ساز آمریکایی نخواهد داشت.
ادامه مطلب »بهمن
۱۳
چند گام برای افزایش چابکی و بهره‌‌وری در کسب و کار دیجیتال
ارسال شده توسط روشن ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۳۱ قبل از ظهر
به‌روزرسانی و ارتقای سیستم‌های فناوری اطلاعات، ایجاد تغییرات اساسی در فرآیندهای کسب و کار و استفاده از استعدادهای موجود در هر کسب و کار، اجزای اصلی و اساسی ایجاد تحول دیجیتال در هر سازمان و کسب و کار است. بسیاری از مدیران ارشد فناوری به این نتیجه رسیده‌اند که اگر بخواهند کارکنان، مسیر و نحوه خدمت‌رسانی به مشتریان را بهبود ببخشند، باید یک محیط کار دیجیتال با کیفیت بالا در اختیار آنان قرار دهند.   به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از سی.آی.اُ، نتایج مطالعات نشان می‌دهد که تا سال 2020، بزرگ‌ترین منبع مزیت رقابتی برای 30 درصد از سازمان‌ها حاصل توانایی و قابلیت محیط کار برای بهره برداری خلاقانه از فناوری‌های دیجیتال است. برای افزایش چابکی و بهره وری در کارکنان باید چند گام توسط سازمان برداشته شود.   اولین گام مربوط به چشم‌انداز سازمان است. سازمان باید اهداف و آرمان‌های خود را به شفاف‌ترین شکل ممکن بیان کند تا بتواند مشارکت و بهره‌وری کارکنان را جلب نماید. نگرش کارکنان در رابطه با چشم انداز سازمان است که نقش اصلی و اساسی را در بهبود چابکی و بهره وری ایفا می‌کند. گام دوم، استراتژی است. استراتژی سازمان باید به گونه‌ای طراحی شود که سازمان را روز به روز به هدف نزدیک‌تر کند.   گام سوم، کار روی شخصیت کارکنان است که جزئی اصلی در ابتکار محیط کار دیجیتال است و به سازمان‌ها در استقرار خطوط مبنا برای جریان‌های کاری کمک می‌کند. بخش بعدی در بهبود چابکی و بهره‌وری کارکنان با معیارها در ارتباط است. تعیین معیارهای مناسب برای فناوری اطلاعات، نیروی انسانی و کسب و کار، یک مزیت مهم در دیجیتالی کردن کسب و کار محسوب می‌شود.   تجربه کارکنان نیز خیلی مهم است. هرچند ارائه خدمات بهتر به مشتریان هدف نهایی محیط کار دیجیتال است ولی بهبود تجربه کارکنان سازمان در اولویت قرار دارد. تغییرات سازمانی، آموزش، دیجیتالی کردن فرآیندها، بهبود اطلاعات و فناوری گام‌هایی هستند که می‌توانند به بهبود چابکی و بهره‌وری در محیط کار دیجیتال کمک کنند.  
ادامه مطلب »دی
۱۸
آمازون،‌ مایکروسافت را پشت سر گذاشت
ارسال شده توسط روشن ۱۸ دی ۱۳۹۷ ۰۲:۳۳ بعد از ظهر
آمازون با ارزش ترین شرکت جهان شد. روز گذشته ارزش این شرکت ۲۴ ساله بیشتر از  مایکروسافت شد و در پایان روز به ۷۹۶.۸ میلیارد دلار رسید.  این درحالی است که یک ماه قبل ارزش مایکروسافت به ۷۸۳.۴ میلیارد دلار رسید و در آن زمان به جای اپل با ارزش‌ترین شرکت جهان لقب گرفت. به گزارش ایتنا از مهر، ارزش سرمایه گذاری بازاری آمازون در ماه سپتامبر به هزار میلیارد دلار رسید اما  فروپاشی بازار سهام در اواخر ۲۰۱۸ میلادی سبب شد ارزش سهام شرکت‌ها به شدت سقوط کند. با این وجود  سه روز بعد بازار سهام دوباره رونق گرفت. به نوشته این وب سایت خبری سرمایه گذاران به ۵ دلیل برای خرید سهام آمازون اشتیاق نشان می دهند. نخستین دلیل این امر خدمات ابر آمازون است که با سرعت زیادر در حال رشد است و میلیون ها مشترک فعال دارد. در کنار آن آمازون در حوزه تجارت الکترونیک نیز عملکرد موفقی داشته است و حدود ۹۰ درصد درآمد این شرکت از این طریق تامین می‌شود.
ادامه مطلب »