Live Chat Software by Ariaphone
اخبار
تیر
۰۶
مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس از علل لزوم هوشمندسازی پلیس
ارسال شده توسط روشن ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۰۵:۰۸ بعد از ظهر
سردار دولتخواه معاون فناوری اطلاعات وارتباطات فرماندهی انتظامی کشور به بهانه ی برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند ایران پیامی ارسال کرده است. به گزارش دبیرخانه این نمایشگاه، دولتخواه در این پیام گفت: در گذشته بشر با مسائل ساده و خطی رودرو بود. امروزه بشر مواجه با مسائل پیچیده است که برای حل این مسائل ناگزیر به استفاده از ابزارها سازو کار های مدرن است .در پلیس پیچیدگی  چه در فضای واقعی چه مجازی هرروز بیشتر شده و ناگزیر هستیم از ابزار های هوشمند استفاده کنیم. حجم انبوه داده هایی که به واسطه فعالیت ها و عملیات پلیس به شکل روز افزون تولید شده پلیس را با مساله انباشت داده مواجه ساخته است در نتیجه برای استخراج دانش و استفاده از این داده ها پلیس نیازمند ابزار است: با توجه به فناوری روز این ابزار به کمک هوش مصنوعی و هوشمند سازی بدست می آید. مسائل روز جامعه از جمله شبکه های اجتماعی و فضای مجازی نیاز به هوشمند شدن پلیس را دوچندان کرده است نیاز به هوشمند سازی در همه سازمان ها وجود دارد زیرا تعداد عملیات ها و پیچیدگی آن ها روز به روز افزایش می یابد  لذا سازمان ها به جای توسعه کمی باید به توسعه کیفی روی آورند.این توسعه فقط باهوشمند سازی و فناوری امکان پذیر است. مطالبات عمومی مردم برای برخط بودن پلیس نیز از دیگر علل لزوم هوشمند سازی پلیس است .پلیس دو رویکرد بهبود روندهای موجود و تحقق چشم انداز آینده را در طرح خود مد نظر دارد. بدلیل گستردگی زیاد پلیس در سطح کشور،هر  طرحی که برای پلیس اجرا میشود باید این گستردگی مد نظر قرار گیرد  که لازمه ان مشارکت همگانی است الزام دیگر پروژه های هوشمند سازی پارامتر سرعت است .زیرا در صورت کند بودن فرایند هوشمند سازی کل روند تحت تاثیر قرار می گرند.که لازمه ان همکاری همه نهاد ها از جمله شرکت های دانش بنیان است .   قابل ذکر است که سومین نمایشگاه شهر هوشمند ایران Smart City Expo 2022 با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و حمایت وزارت کشور ( مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار)، از تاریخ 12 الی 14 تیر ماه  سال 1401 در مصلی تهران برگزار خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه دائمی نمایشگاه به آدرس سایت www.smartcityxpo.com  مراجعه و یا با شماره های44و22893242-021 یا 09916364416 تماس حاصل فرمائید.  
ادامه مطلب »تیر
۰۶
فروش اطلاعات متقاضیان سقط جنین توسط اپل و گوگل
ارسال شده توسط روشن ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ قبل از ظهر
ران وایدن، الیزابت وارن، کوری بروکر و سارا جیکوبس، سناتورهای آمریکایی در نامه ای به لینا خان رییس کمیسیون فدرال تجارت شرکت های فناوری را به دلیل جمع آوری و فروش اطلاعات شخصی صدهامیلیون موبایل به عملکردهای ناعادلانه و فریبکارانه متهم کرده اند. آنها در نامه خود اشاره کردند شرکت ها با ایجاد شناسه های ردیابی مخصوص تبلیغات در سیستم های عامل موبایل ها این روش های مخرب را تسهیل کردند. به گزارش ایتنا از مهر، سناتورها به طور خاص در این متن اشاره کردند افرادی که خواستار سقط جنین هستند به خصوص در صورتیکه داده های موقعیت مکانی شان جمع آوری و به اشتراک گذاشته شود، در معرض خطر قرار دارند. آنها توضیح داده اند دلالان داده ها به طور معمول اطلاعات موقعیت مکانی افرادی که از وب سایت تهیه کنندگان سرویس های سقط جنین بازدید می کنند را می فروشند. قانونگذاران آمریکایی مدت کوتاهی پس از لغو قانون سقط جنین در آمریکا این نامه را نوشته اند. اندروید و گوگل با استفاده از شناسه های ردیابی برای مقاصد تبلیغاتی ساخته شده اند. هرچند شناسه ها باید ناشناس باقی بمانند، اما سناتورها در نامه خود اعلام کرده اند دلالان داده مخازن اطلاعاتی حاوی نام، آدرس ایمیل و شماره تلفن افراد را می فروشند. اپل نیز سال گذشته آپدیتی برای iOS ارائه کرد که اقدامات سختگیرانه تری برای ردیابی حریم خصوصی افراد ایجاد شده بود. طبق آپدیت مذکور اپ ها باید قبل از جمع آوری شناسه خاص برای آگهی دهندگان از کاربران اجازه بگیرند.
ادامه مطلب »تیر
۰۶
فیبر نوری؛ پروژه ملی مهم
ارسال شده توسط روشن ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۰:۰۷ قبل از ظهر
عیسی زارع پور در نشست بررسی مسائل و مشکلات پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها (FTTx ) و در جمع برخی از اعضای سازمان نظام صنفی، سندیکای مخابرات ایران و اتحادیه صادرکنندگان خدمات مهندسی، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران و با حضور رییس و معاونین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با اشاره به مهم و راهبردی بودن پروژه توسعه فیبرنوری، تاکید کرد: انجام این پروژه یک انتخاب نیست و یک الزام است و در صورت عدم اجرای آن کشور در آینده آسیب می‌بیند. به گزارش ایتنا از ایسنا، وزیر ارتباطات با اشاره به مشکلات و مسائلی که حاضرین در جلسه مطرح کردند، افزود: شبکه پهن باند، زیرساخت توسعه تمام بخش‌های کشور است و دولت به دنبال آن است که با اجرای این طرح، زیرساخت توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور را فراهم کند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، شبکه‌های فیبرنوری را شاهراه‌های عصر جدید عنوان کرد و گفت: اگر یک دهم سرمایه گذاری در زیرساخت‌های فیزیکی در زیرساخت‌های شبکه ارتباطات فیبرنوری انجام شود، تحول بسیاری در کشور ایجاد می‌شود. وی با اشاره به تصویب اختصاص ۸ درصد سهم دولت و الزام همکاری دستگاه‌های مختلف در قانون بودجه سال جاری، افزود: پیگیری و تصویب این مصوبات کار بزرگی بود که به سرانجام رسید و هم اکنون نوبت فعالان و شرکت‌های فعال در این بخش است که این حمایت‌های روی کاغذ را تبدیل به ابزار روی زمین برای توسعه این پروژه کنند. زارع پور با اعلام آمادگی برای حل مشکلات و موانع انجام پروژه FTTx، تصریح کرد: همکاری و همیاری بین ما و اصناف این حوزه نیاز است و از هرگونه پیشنهاد و راه کاری برای تسریع در توسعه و پیشرفت این پروژه استقبال می‌کنیم. طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی از آماده شدن تفاهم نامه‌ای بین وزارت ارتباطات و نیرو برای همکاری در اجرای پروژه فیبر نوری خبر داد. وزیر ارتباطات با بیان اینکه این پروژه یک پروژه ملی است و کسی نباید به دنبال منفعت شخصی باشد، تاکید کرد: البته تا حدودی مطالبه مردمی نیز در این حوزه شکل گرفته است و باید دستگاه‌ها و اصناف تمام ظرفیت خود را در این پروژه پای کار بیاورند. بر اساس این گزارش، درابتدای این نشست نمایندگان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، سندیکای مخابرات و اتحادیه صادرکنندگان خدمات صنعت مخابرات ایران مشکلات و مسائل اجرایی توسعه شبکه فیبرنوری را مطرح و در ادامه راه کارهایی برای این مشکلات ارائه کردند. عدم همکاری برخی دستگاه‌ها و شهرداری‌ها و مطالبه تعرفه‌های غیر متعارف، مشکلات مالی شرکت‌های کوچک برای انجام پروژه‌ها و نبود اطمینان خاطر از پرداخت مطالبات در آینده، به عنوان برخی از مسائل و مشکلات شرکت‌های فعال در این حوزه برای انجام پروژه فیبرنوری مطرح شد. نمایندگان اصناف حوزه ICT در این نشست پیشنهاداتی را برای تسریع در روند اجرای این پروژه ارائه کردند و وزیر ارتباطات نیز برای بررسی و اجرای برخی از آنها اعلام آمادگی کرد.
ادامه مطلب »تیر
۰۶
یاهو از صنعت ساخت و میزبانی وب‌سایت خارج می‌شود
ارسال شده توسط روشن ۰۶ تیر ۱۴۰۱ ۰۱:۲۳ قبل از ظهر
به نظر می‌رسد که کمپانی یاهو در پی فروش بخش Small Business Essentials خود به Infinite Computer Solutions برای همیشه از صنعت ساخت و میزبانی وب‌سایت خارج شده است.   به گزارش ایتنا و به نقل از  techradar، پلتفرم Verizon Small Business Essentials کمپانی یاهو به منظور کمک به کسب و کارهای کوچک برای حضور در دنیای آنلاین ایجاد شده بود و به آن‌ها از طریق یک داشبورد خدماتی نظیر ساخت وب‌سایت و ابزار میزبانی وب ارائه می‌کرد. البته هنوز مشخص نیست که این پلتفرم به چه رقمی فروخته شده است.   کمپانی Infinite Computer Solutions در پی خرید این پلتفرم و سرمایه گذاری‌های دیگر یاهو اظهار داشت که سعی دارد به سمت رشد وب‌سایتهای مرتبط با کسب و کارهای کوچک تغییر مسیر بدهد. این کمپانی بر این باور است که تبدیل یک ایده به یک کسب و کار و سپس مقیاس گذاری برای ایجاد یک شرکت نیاز به صرف وقت و انرژی زیادی دارد و در نتیجه Infinite Computer Solutions قصد دارد از ردپای جهانی خود برای آوردن سرمایه گذاری جدید در این فناوری استفاده کند.       سانجی گوویل به عنوان بنیان گذار کمپانی Infinite Computer Solutions در این رابطه اظهار داشت که:« رشد کسب و کار ما به عنوان بخشی از این خرید استراتژیک، فرصتهای جدیدی ایجاد می‌کند و مهارت جمعی ما به مشتریان کمک می‌کند تا سریعتر و هوشمندانه‌تر حرکت کنند. ما با ایجاد ارزشی که تأثیر این سرمایه‌گذاری‌ها را افزایش می‌دهد، آینده‌ای پایدار خلق می‌کنیم.»»   همچنین Infinite Computer Solutions پیش بینی کرده است که این خرید DNA اصطلاحا پلتفرمی شدن این کمپانی را قوی‌تر کرده و جایگاه آن را در دامنه عملیاتهای سازمانی تقویت می‌کند. به صورت کلی مجموعه Infinite Business Essentials راه حلی را برای مشتریان خود فراهم می‌کند تا کسب و کار خود را به صورت آنلاین راه اندازی، اجرا و توسعه دهند.   ابزار خریداری شده توسط این کمپانی تجارت الکترونیک، میزبانی وب، ثبت دامنه، راه حلهای سازنده وب‌سایت، تبلیغات بازاریابی و موارد دیگر را در یک پکیج به کاربر ارائه می‌دهد. این خرید در 10 ژوئن 2022 انجام شد و البته مشتریان قبلی این سرویس مجبور نخواهند شد اعتبارهای ورود به حساب کاربری خود را تغییر دهند.  
ادامه مطلب »تیر
۰۵
سرپیچی متا و یاهو از قوانین چین
ارسال شده توسط روشن ۰۵ تیر ۱۴۰۱ ۰۱:۱۴ بعد از ظهر
یاهو، شرکت خدمات اینترنتی مستقر در ایالات متحده، اعلام کرد که میزبان مجموعه‌ای از رویدادها و کنسرت‌های مجازی برای ساکنان کشور هنگ‌کنگ خواهد بود. همچنین برنامه‌های این شرکت در پلتفرم متاورسی دیسنترالند (Decentraland) انجام می‌شود. یاهو همچنین یک نمایشگاه NFT به نام The Abyss of Kwun Tong برگزار خواهد کرد که هنرمندان محلی هنگ‌کنگ می‌توانند در آن حضور داشته باشند. به گزارش ایتنا از برنا، «لورین چنگ»، رئیس بخش مخاطبان یاهو در هنگ‌کنگ، از متاو‌رس به عنوان یک جایگزین مناسب برای ساکنان هنگ‌کنگ یاد کرده که با وجود محدودیت‌ها مربوط به همه‌گیری کرونا، به دنبال حضور در فعالیت‌های اجتماعی هستند.«امیدوار هستیم که بتوانیم از متاورس بدون توجه به زمان و مکان فیزیکی افراد، برای ارتباط آن‌ها استفاده کنیم.» اخیرا قانونی در سراسر کشور هنگ‌کنگ تنظیم شده بود که بر اساس آن برای ورود به تمام مکان‌های عمومی مانند رستوران‌ها، ارائه گواهی آزمایش منفی کرونا الزامی است. همچنین، متا، غول شبکه‌های اجتماعی اخیرا از رویکرد جدید خود خبر داده بود که به موجب آن برای کسب‌و‌کارها و سازمان‌های محلی مانند کافه‌ها و گالری‌های هنری، تجربیات متاو‌رس‌ فراهم می‌کند. در مجموع، متا‌ورس‌ در طول چند سال گذشته، مورد توجه شرکت‌های بزرگی از سراسر جهان قرار گرفته و مکینزی اند کامپنی، شرکت مشاوره بین‌المللی اخیرا اعلام کرده بود که هزینه‌های مرتبط با متاور‌س تا سال 2030 به ارزش نزدیک به 5 تریلیون دلار خواهد رسید. همچنین ماه گذشته، Analysis Group، یکی از بزرگترین شرکت‌های مشاوره در سطح جهان گفته بود که متاورس‌ تا سال 2031 می‌تواند 3 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی کمک کند. شرکت تحلیل بازار Kraken Intelligence هم در گزارش خود از افزایش 400 درصدی قیمت توکن‌های متاورس‌ طی یک سال آینده خبر داده بود.
ادامه مطلب »