Live Chat Software by Ariaphone
اخبار
آذر
۱۷
افشای اطلاعات بیش از پنج میلیون حساب توییتر
ارسال شده توسط روشن ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۲۱ قبل از ظهر
اطلاعات بیش از پنج میلیون حساب توییتر به صورت آنلاین به بیرون درز کرده است، و حتی اطلاعات بیشتری ممکن است به صورت خصوصی به اشتراک گذاشته شده باشد. این داده‌ها اوایل سال جاری میلادی به سرقت رفتند و در آن زمان گفته می‌شد که دو طرف داده‌ها را به قصد انتشار آن در اینترنت خریداری کرده بودند. تاکنون اطلاعات مربوط به 5.4 میلیون حساب کاربری منتشر شده است. با اینکه این بخش کوچکی از 330 میلیون حساب فعال در این پلتفرم به شمار می‌رود، اما همچنان می‌تواند خطرات جدی را برای کاربران دخیل در آن به همراه داشته باشد و ظاهراً اطلاعات دیگری هم درز کرده است که بخش بزرگ‌تری از مجموعه کاربران را به خطر می‌اندازد.   به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، توییتر مدت کوتاهی پس از انتشار اخبار مربوط به هک در تابستان صحت این افشاگری‌ها را تایید کرد. در حالی که داده‌های کاربر درگیر است، توییتر گفت که هیچ رمز عبوری در طول هک به خطر نیفتاده است. این داده‌ها از آن زمان در یک انجمن هک منتشر شده است، و در آنجا می‌توان آنها را آزادانه دانلود و جستجو کرد.   ایلان ماسک از زمان تصدی مسئولیت در توییتر با انتقادهای زیادی به خاطر اقدامات خود مواجه شده است و این اقدامات منجر به تعدادی از مسائل مهم شده است، اما خود این درز اطلاعات مدت‌ها قبل از خرید این پلتفرم توسط میلیاردر مذکور اتفاق افتاده است. مالک جدید توییتر هنوز در مورد فاش شدن این خبر، پیامدهای آن، یا اینکه چگونه قصد دارد از اتفاقات مشابه در آینده جلوگیری کند اظهار نظری نکرده است.   چه نوع اطلاعاتی درز کرده است؟  وبسایت BleepingComputer نمونه‌ای از سوابق لو رفته کاربران را به دست آورده است که اگر دقیق باشد جای نگرانی نیست. تنها بخش اطلاعات حساس قابل مشاهده آدرس ایمیلی است که کاربر به حساب خود پیوند داده است. فراتر از آن، اطلاعاتی مانند نام صفحه کاربر، تعداد فالوورها، بیوگرافی و وضعیت داشتن نشان تایید همگی در دسترس عموم قرار گرفته‌اند. شما می‌توانید همه آنها را فقط با مشاهده نمایه شخصی تعیین کنید. همچنین گفته می‌شود که این افشا شامل شماره‌های تلفن خصوصی نیز می‌شود، که کمی جدی‌تر از آدرس‌های ایمیل و اطلاعات پروفایل در دسترس عموم است.   ایمیل‌های خصوصی و شماره تلفن‌هایی که به حساب‌های توییتر پیوند خورده‌اند می‌تواند برای برخی از کاربران، مانند سوتزن‌ها (افشاگران) برجسته خبر بسیار بدی باشد، چرا که ممکن است توسط شرکت‌هایی که علیه آنها اقدام کرده‌اند جریمه شوند. دلایل دیگری نیز وجود دارد که افراد ترجیح می‌دهند ناشناس بمانند. بازماندگان خشونت خانگی و افرادی که توسط مزاحمان دچار مشکل شده‌اند، اکنون ممکن است پروفایل‌های خصوصیشان در شبکه‌های اجتماعی قابل دسترسی عمومی باشد – که باعث می‌شود افراد بدرفتار با آنها راه دیگری برای تماس با آنها پیدا کنند.  
ادامه مطلب »آذر
۱۶
تیک‌تاک در مریلند ممنوع شد
ارسال شده توسط روشن ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ۱۱:۱۴ قبل از ظهر
ممنوعیتی که هوگان وضع کرده شامل چند محصول تحت تاثیر چین و روسیه و پلتفرم های مختلف می شود زیرا به گفته او سطح ریسک امنیت سایبری این محصولات برای کشور غیرقابل قبول است. به گزارش ایتنا از مهر، آژانس های شاخه اجرایی مریلند باید محصولات ذکر شده در دستور فرماندار را از شبکه های دولتی پاک و دسترسی به آنها را مسدود کنند. کریستی نوئم فرماندار ایالت داکوتای جنوبی نیز هفته گذشته با امضای یک دستور اجرایی کارمندان و پیمانکاران را از نصب یا استفاده از تیک تاک در دستگاه های دولتی منع کرده است. هنری مک مستر فرماندار ایالت کارولینای جنوبی نیز روز دوشنبه از یک آژانس دولتی خواست تا تیک تاک را در رایانه ها و موبایل های دولتی ممنوع کند.
ادامه مطلب »آذر
۱۵
قوانین فضای مجازی در چین سختگیرانه‌تر می‌شوند
ارسال شده توسط روشن ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۱۰:۱۸ قبل از ظهر
درهمین راستا ناظر اینترنت چین قانونگذاری درباره فضای سایبری را سختگیرانه تر کرده است. این درحالی است که در میانه افزایش خشم عمومی به دلیل سیاست‌های سختگیرانه کوویدصفر مقامات سعی دارند مخالفت‌های عمومی با این اقدمات را در فضای آنلاین کنترل کنند. به گزارش ایتنا از مهر، قوانین جدید که از ۱۵ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی اجرایی می‌شوند بخشی از یک دستورالعمل تازه هستند که اداره فضای سایبری چین (CAC) منتشر کرده است. CAC تحت نظارت سازمان «کمیسیون مرکزی امور فضای سایبری» با ریاست شیء جین پینگ( رئیس جمهور چین) فعالیت می‌کند. قوانین جدید که اخیراً توجهات در شبکه‌های اجتماعی را به خود جلب کرده در حالی اجرایی می‌شوند که طی هفته‌های گذشته موجی از خشم عمومی درباره سیاست‌های کوویدصفر چین را در بر گرفت. در این کشور هزاران معترض در شهرهای مختلف تجمع کردند و خواستار پایان یافتن محدودیت‌های مذکور شدند. در این میان کاربران اینترنتی نیز اسکرین شات هایی از محتوای مربوط به اعتراضات را ثبت و حفظ می‌کنند و برای اجتناب از سانسور در پیام‌هایشان با ارجاعاتی رمزگذاری شده به این اعتراضات اشاره می‌کنند. درهمین راستا مقامات چین سعی دارند فضای سایبری را کنترل کنند. به هر روی قانون جدید نسخه آپدیت شده از قانونی است که در سال ۲۰۱۷ میلادی منتشر شد. در قانون جدید اشاره شده لایک و انواع دیگر کامنت های پست‌های عمومی باید قانونمند شوند. حساب‌های کاربری عمومی باید به طور فعال همه کامنت های زیر پستشان را رصد کنند. البته در این قوانین ذکر نشده چه نوع محتوایی غیرقانونی یا مخرب تلفی می‌شود. طبق قانون مذکور تمام سایت‌های آنلاین ملزم هستند قبل از آنکه به کاربران اجازه دهند پستی را لایک کنند یا برای آن کامنت بگذارند، باید هویت آنها را احراز کنند. کاربران باید با هویت واقعی خود، شماره موبایل یا شماره تأمین اجتماعی شأن احراز هویت شوند. پلتفرم‌های آنلاین نیز باید یک تیم مخصوص ادیت برای رصد، گزارش دهی یا حذف محتوا ایجاد کنند. سایت‌ها به خصوص باید کامنت ها درباره اخبار را قبل از انتشار بررسی کنند. تمام پلتفرم‌های آنلاین ملزم هستند سیستم اعتبار سنجی برای کاربران براساس لایک ها و کامنت های آنان ایجاد کنند. کاربران با اعتبار ضعیف به فهرست سیاه افزوده می‌شوند و از استفاده از پلتفرم یا ایجاد حساب کاربری جدید منع خواهند شد. البته تحلیلگران اجرایی شدن این قانون را زیر سوال برده اند.
ادامه مطلب »آذر
۱۳
تبلیغات آمازون و اپل در توییتر از سر گرفته شد
ارسال شده توسط روشن ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ۱۱:۳۵ قبل از ظهر
مالک میلیاردر توییتر روز شنبه در صحبتهایی که در فضای توییتر اسپیس داشت، این خبر را اعلام کرد و گفت: ‌اپل، بزرگترین آگهی دهنده در این شبکه رسانه اجتماعی است. ماسک که مدت بیش از دو ساعت از هواپیمای شخصی خود صحبت می‌کرد و بیش از ۹۰ هزار شنونده داشت، درباره اپل توضیح بیشتری نداد. به گزارش ایتنا از ایسنا، ایلان ماسک هفته گذشته، از اپل انتقاد کرده و تولیدکننده آیفون را متهم کرده بود تبلیغات در توییتر را تقریبا متوقف کرده و تهدید کرده است توییتر را از فروشگاه اپ استور حذف خواهد کرد. این اظهارات به نوعی اعلان جنگ از سوی ایلان ماسک علیه اپل بود که باارزش‌ترین شرکت جهان و بزرگترین آگهی دهنده در توییتر است. پس از این حمله لفظی، ماسک با تیم کوک، مدیرعامل اپل دیدار و اعلام کرد دو طرف مکالمه خوبی داشتند و سوءتفاهم درباره حذف توییتر از اپ استور، رفع شده است. ماسک گفت: تیم کوک برای او روشن کرده که اپل هرگز قصد انجام چنین کاری را نداشته است. از زمان خریداری شدن توییتر توسط ایلان ماسک، شرکتهای متعددی شامل جنرال میلز و فایزر در پی ابهامات در خصوص تغییر سیاستهای این پلتفرم شبکه اجتماعی در مبارزه با نفرت پراکنی و اطلاعات نادرست، تبلیغات در توییتر را متوقف کردند. ماسک روز شنبه در توییتی از آگهی دهندگان برای بازگشت به توییتر تشکر کرد. بر اساس گزارش بلومبرگ، رویکرد جدید توییتر برای احراز هویت حسابها، به اوباش مجازی اجازه داده است هویت برندهای بزرگ را جعل کنند. ماسک گفت: امیدوار است برنامه احراز هویت توییتر که برای مقابله با جعل کنندگان هویت متوقف شده است، هفته آینده مجددا راه اندازی شود. در همین حال، رویترز به نقل از خبرنگار پلتفرمر خبر داد شرکت آمازون قصد دارد تبلیغات در توییتر به ارزش سالانه حدود ۱۰۰ میلیون دلار که به دلیل برخی تغییرات امنیتی در پلتفرم تبلیغات این شرکت شبکه اجتماعی متوقف شده بود را ازسربگیرد.
ادامه مطلب »آذر
۱۲
شیوه جدید توییتر برای نظارت بر محتوا
ارسال شده توسط روشن ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ۰۸:۰۰ بعد از ظهر
اِلا ایروین، نائب رئیس اعتماد و ایمنی توییتر اظهار کرد: توییتر با جدیت بیشتری، هشتگهای مستعد سوءاستفاده و نتایج جست و جو را در حوزه‌هایی شامل سوءاستفاده از کودکان محدود می‌کند. وی در نخستین مصاحبه‌ای که یک مدیر توییتر از زمانی که ایلان ماسک این شرکت شبکه اجتماعی را اواخر اکتبر خریداری کرد، انجام داده است، اظهار کرد: بزرگترین تغییری که انجام شده، این است که این تیم اختیار کامل برای اقدام سریع و تا حد ممکن جدی دارد. به گزارش ایتنا از ایسنا، همزمان با اظهارات این مدیر توییتر، محققان اعلام کردند نفرت پراکتی در توییتر پس از این که ایلان ماسک عفو عمومی برای حساب‌های تعلیق شده در دوران مدیریت قبلی این شرکت شبکه اجتماعی را اعلام کرد، افزایش یافته است. توییتر با سوالاتی در خصوص توانایی و تمایل برای نظارت بر محتوای نامطلوب و غیرقانونی روبرو شده است زیرا ماسک نیمی از کارکنان این شرکت را اخراج کرده و به کارمندان باقی مانده اولتیماتومی برای کار طولانی و طاقت فرسا داد که خروج صدها کارمند دیگر را به دنبال داشت. آگهی دهندگان که منبع اصلی درآمد توییتر هستند، به دلیل نگرانی نسبت به وجهه برند خود، این پلتفرم را ترک کرده‌اند. ماسک روز جمعه در دیدار با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، برای تقویت نظارت بر محتوا و حمایت از آزادی بیان قول داد. ایروین گفت: ماسک این تیم را تشویق کرده است نگرانی کمتری نسبت به تاثیر اقداماتشان بر رشد شمار کاربران یا درآمد این پلتفرم داشته باشند و گفته است سلامت و ایمنی، اولویت اصلی این شرکت است. وی بر این موضوع هر روز و چند بار در روز تاکید می‌کند. به گفته کارکنان سابق توییتر، رویکردی که ایروین تشریح کرده است، تا حدودی منعکس کننده شتاب تغییراتی است که از سال گذشته برای مدیریت رفتار نفرت انگیز و سایر موارد نقض سیاست توییتر، برنامه ریزی شده بودند. یک رویکرد که شعار آن "آزادی بیان نه آزادی دسترسی" بوده است، شامل عدم حذف توییت‌های خاصی است که سیاست‌های توییتر را نقض می‌کنند اما این توییت‌ها در محل‌هایی مانند تایم لاین خانه و بخش جست و جو، ظاهر نخواهند شد. توییتر مدت‌هاست از ابزارهای فیلترینگ امکان مشاهده برای اطلاعات نادرست استفاده کرده و پیش از این که ایلان ماسک این شرکت را خریداری کند، آنها را در سیاست خود در قبال نفرت پراکنی گنجانده بود. این رویکرد اجازه می‌دهد محتوای نامطلوب به شکل آزادانه منتشر شود اما با جلوگیری از پرمخاطب شدن آن، مانع آسیب‌های احتمالی مربوط به انتشار چنین محتوایی می‌شود. طبق آمار مرکز مقابله با نفرت دیجیتالی، شمار توییت‌های حاوی محتوای نفرت انگیز در توییتر، یک هفته پیش از این که ماسک در توییتی در ۲۳ نوامبر اعلام کند مشاهده محتوای نفرت پراکنی در این پلتفرم کاهش پیدا کرده است، به میزان چشمگیری افزایش داشت. توییت‌های حاوی عبارت ضد سیاه پوستان در مدت مذکور، سه برابر در مقایسه با یک ماه پیش از خریداری شدن توییتر توسط ایلان ماسک افزایش پیدا کرد. بر اساس گزارش رویترز، ایروین که پیش از ورود به توییتر در ژوئن، سمت‌های مشابه در شرکت‌های دیگری نظیر آمازون و گوگل داشت، این ادعا که توییتر، منابع کافی یا تمایلی برای حفاظت از این پلتفرم را ندارد، رد کرد و گفت: اخراج‌ها تاثیر قابل توجهی روی کارکنان تمام وقت یا پیمانکارانی که در این شرکت در بخش‌های حساسی مانند ایمنی کودکان و نظارت بر محتوا کار می‌کنند، نداشته است. دو منبع آگاه به رویترز گفتند: بیش از ۵۰ درصد از واحد مهندسی سلامت تعدیل شده است. ایروین درباره این ادعا اظهارنظر نکرد اما پیش‌تر اخراج گسترده در این واحد را تکذیب کرده بود.
ادامه مطلب »