Live Chat Software by Ariaphone
RSS Feed
اخبار
مهر
۰۴
فیس‌بوک و توییتر متهم به ناتوانی در تایلند شدند!
ارسال شده توسط روشن ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۴۷ بعد از ظهر
دولت تایلند روز گذشته فیس‌بوک و توئیتر را به ناتوانی در اجرای دستور دادگاه برای مسدودسازی محتوای غیر قانونی متهم و از آنها شکایت کرد. به گزارش ایتنا از مهر، «بودهیپونز پوناکانتا»(Buddhipongse Punnakanta) وزیر اقتصاد و اجتماع دیجیتال این کشور در یک کنفرانس خبری اعلام کرد این نخستین باری است که وزارتخانه او تحت قانون «جرایم رایانه‌ای» تایلند چنین اقدامی را درباره شبکه‌های اجتماعی اتخاذ می‌کند. البته قبلاً این وزارتخانه از وب سایت، مالکان حساب‌های کاربری و کاربران شبکه‌های اجتماعی شکایت کرده است. شکایت مذکور در بخش پلیس ناظر بر جرایم فناوری ثبت شده است. به گفته پوناکانتا، فیس‌بوک و توئیتر ۱۵ روز فرصت دارند تا حکم دادگاه برای مسدودسازی صدها حساب کاربری را اجرا کنند. محتوایی که دولت تایلند خواستار حذف آن در فیس‌بوک و توئیتر شده، مواردی مانند قمار آنلاین، محتوای مستهجن، مواد مخدر و غیره را در بر می‌گیرد. تایلند خواستار مسدود شدن ۶۶۱ حساب کاربری در فیس‌بوک بوده که تاکنون ۲۱۵ مورد آن از پلتفرم حذف شده است. توئیتر نیز تاکنون ۶۹ حساب کاربری را مسدود کرده است.
ادامه مطلب »مهر
۰۴
عکس‌های سیاسی برای پروفایل در فیس‌بوک ممنوع می‌شود
ارسال شده توسط روشن ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۶ قبل از ظهر
مقررات جدید استفاده کارمندان از تصاویر تبلیغ کننده نامزدهای سیاسی یا آرمان و اهداف به عنوان عکس پروفایل را ممنوع و آنها را ملزم کرده از تصویر خودشان استفاده کنند. به گزارش ایتنا از ایسنا، جو آزبورن، سخنگوی فیس بوک در بیانیه‌ای گفت: ما عمیقا به آزادی بیان، مذاکرات آزاد و فرهنگ مبتنی بر احترام و فراگیری شرکت احترام می‌گذاریم اما بر اساس درخواست‌های کارمندانمان، سیاست‌های و ابزارهای کارمان را به روزکرده‌ایم تا مطمئن شویم افراد از هر دو گزینه حق بیان و حق انتخاب برخوردار هستند. مقررات جدید یک هفته پس از این اعلام شدند که مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک به کارمندانش درباره مقررات جدیدی برای راهنمایی در خصوص بحثها و مکالمات داخلی اطلاع داده بود. مقررات جدید فیس بوک همچنین مفهوم آزار و اذیت را توسعه داده و هر گونه ارتباط تحقیرآمیزی که فضای کاری غیردوستانه ای را برای یک گروه محافظت شده ایجاد می کند، قدغن کرده است. بر اساس گزارش شبکه CNBC، همچنین فیس بوک مشخص کرده است در کدام بخشهای محیط کار بحث درباره مسائل اجتماعی و سیاسی می تواند انجام شود. این شرکت حمایت از میانه روی گروههای کاری غیررسمی را افزایش داده است. همچنین بر اساس یک خبر جداگانه دیگر، هیات نظارت فیس بوک که به دادگاه عالی فیس بوک شهرت پیدا کرده، قرار است پیش از انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر آمریکا راه اندازی شود. این هیات به بررسی درخواستهای کاربران فیس بوک و اینستاگرام می پردازد که به تصمیمات این پلتفرمها در خصوص حذف یک پست یا مشخص کردن آن به عنوان "اطلاعات نادرست" اعتراض دارند. همچنین دادگاه عالی فیس بوک از قدرت تجدیدنظر در خصوص تصمیمات مدیران فیس بوک از جمله مارک زاکربرگ برخوردار است. یکی از اعضای این گروه نظارتی مستقل به شبکه CNBC گفت که انتظار می‌رود فعالیت این گروه در اواسط یا اواخر اکتبر آغاز شود. شبکه اجتماعی فیس بوک برای نشان دادن این که برای رویارویی با یکی از پولاریزه ترین انتخابات آمریکا در تاریخ معاصر آماده است، تحت فشار قرار دارد و کارشناسان نگران هستند که برخی از کاربران این پلتفرم برای برانگیختن خشونت تلاش کنند.
ادامه مطلب »مهر
۰۴
تبلیغات مکمل‌های کاهش وزن از تیک‌تاک حذف می‌شوند
ارسال شده توسط روشن ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶ قبل از ظهر
مدیران اپلیکیشن تیک‌تاک از حذف تبلیغات دروغین مربوط به مکمل‌های کاهش وزن سریع خبر داده‌اند. آنها پیش از این نیز از حذف ویدئوهای خشن و مروج خودکشی خبر داده بودند. به گزارش ایتنا از فارس، مدیران تیک تاک می‌گویند این تبلیغات کاربران را به دروغ به این نتیجه می‌رسانند که شرایط بدنی آنها در وضعیت مطلوبی نبوده و باید به سرعت تغییر کند. از همین رو بسیاری از افراد تحت تاثیر این تبلیغات محدودیت‌های زیادی را به خود تحمیل می کنند که به سلامت آنها آسیب می‌زند. همچنین آن دسته از تبلیغات مکمل‌های رژیمی و کاهش دهنده وزن که مورد تایید قرار بگیرند، به هیچ وجه برای افراد زیر ۱۸ سال قابل دسترس نخواهند بود. تیک تاک افزوده در تلاش است تا اطلاعات تغذیه ای و رژیمی را از طریق منابع معتبر تهیه کرده و در دسترس کاربران قرار دهد. تیک تاک دو روز پیش از شبکه‌های اجتماعی آمریکایی خواسته بود تا از نمایش تبلیغات مروج خشونت، نفرت پراکنی و خودکشی خودداری کنند.
ادامه مطلب »مهر
۰۲
غول نفتی هم وی‌چت را برای کارکنانش ممنوع کرد
ارسال شده توسط روشن ۰۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ قبل از ظهر
با این اقدام، شورون یکی از نخستین شرکت‌های آمریکایی شد که از فرمان اجرایی دولت ترامپ مبنی بر ممنوعیت این اپلیکیشن چینی به دلیل ریسک‌های امنیت ملی تبعیت کرد. به گزارش ایسنا، شورون ، این غول نفتی آمریکایی در ایمیلی به کارمندانش که توسط بلومبرگ مشاهده شده، وی چت را یک برنامه ناسازگار خواند و از کسانی که وی‌چت را در گوشی‌های کاری خود نصب کرده‌اند، خواست آن را ظرف مدت چند روز حذف کنند در غیر این صورت دسترسی آنها به شبکه شرکت قطع خواهد شد. در این یادداشت که سیستم عامل و مدل گوشی هر کارمند را مشخص کرده، آمده است: با توجه به فرمان اجرایی اخیری که استفاده از وی چت را ممنوع می کند، شورون از شما می خواهد این اپلیکیشن را از گوشی موبایل خود حذف کنید. اگر اقدامی انجام نگیرد، تا ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۰ دسترسی شما به سیستم شورون قطع خواهد شد. وی چت در مقابله رییس جمهور آمریکا با چین در آستانه انتخابات ریاست جمهوری نوامبر به هدف برجسته تبدیل شده است. تنشها میان واشنگتن و پکن با کمپین دولت ترامپ علیه شرکت‌های فناوری چینی از جمله بایت دنس که شرکت مادر اپلیکیشن ویدیویی محبوب تیک تاک است، شدت گرفته است. وی چت قرار بود در ۲۰ سپتامبر بر اساس فرمان ترامپ از فروشگاههای برنامه آمریکایی حذف شود اما یک قاضی سانفرانسیسکو در آخر هفته گذشته با صدور فرمانی، اجرای دستور رییس جمهور را خلاف حق آزادی بیان خواند و آن را متوقف کرد. بر اساس گزارش بلومبرگ، وی چت ۱۹ میلیون کاربر در آمریکا و بیش از یک میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. این اپلیکیشن درگاهی برای عمده کسب و کار پررونق شرکت تنسنت شامل بازی‌ها و پرداخت‌های دیجیتالی است و همچنین ابزار بازاریابی و ارتباطی بسیاری از شرکت‌های آمریکایی است که به دنبال جذب مخاطبان چینی هستند.
ادامه مطلب »مهر
۰۱
شبکه اجتماعی اینستاگرام به تازگی با یک شکایت روبرو شده است که بر اساس آن این شرکت تحت نظارت فیس‌بوک به سواستفاده از حریم امنیتی کاربران متهم شده است.   به گزارش ایتنا و به نقل از  Cnet، بر اساس این شکایت، اینستاگرام بدون اجازه مخاطبان خود از دوربین کسانی که بر روی دستگاه آیفون خود از این برنامه استفاده کرده‌اند استفاده کرده است.   گفته می‌شود که این مشکل مربوط به یک باگ در اینستاگرام بوده است که در ماه جولای سال جاری میلادی کشف شده بود  و همین امر موجب شده است که دیدگاه‌های متفاوتی نسبت به این مسئله وجود داشته باشد.   از یک سو شکایت طرح شده بر این موضوع تاکید دارد که اینستاگرام با استفاده از دوربین آیفون برای جاسوسی اطلاعات کاربران این دستگاه‌های اقدام کرده و اطلاعات شخصی آن‌ها را بدون اطلاع آن‌ها مورد استفاده قرار داده است.       از سوی دیگر شرکت فیس بوک اعلام کرده است که باگ یاد شده موجب شده است که ماژول دوربین فعال شود ولی به هیچ عنوان اینستاگرام از خروجی این دوربین استفاده‌ای نکرده و اطلاعات کاربران را برداشت نکرده است.   از سوی دیگر یکی از موارد مهمی که در این شکایت مطرح شده است این است که حتی اگر اطلاعات کاربران مورد استفاده قرار نگرفته باشد بازهم اینستاگرام مسئول این موضوع است که استفاده نرم‌افزار از سخت‌افزار دستگاه را کنترل کرده و حلوی استفاده اشتباه را بگیرد.   در هر صورت شرایط به نحوی است که ممکن است دادگاه هر یک از طرفین را برنده این مبارزه قانونی اعلام کند. فیس بوک اعلام کرده است که به هیچ عنوان از موضع خود مبتنی بر بی گناهی کنار نخواهد رفت.  
ادامه مطلب »