Live Chat Software by Ariaphone
اخبار
بهمن
۰۶
بازگشت ترامپ به فیس‌بوک و اینستاگرام
ارسال شده توسط روشن ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ ۰۸:۳۱ بعد از ظهر
فعال شدن حسابهای فیس بوک و اینستاگرام دونالد ترامپ پس از دو سال تعلیق که در پی حمله مرگبار به ساختمان کنگره در ششم ژانویه سال ۲۰۲۱ روی داد، می تواند موقعیت ترامپ که در نوامبر اعلام کرد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ نامزد می شود را تقویت کند. او ۳۴ میلیون هوادار در فیس بوک و ۲۳ میلیون هوادار در اینستاگرام دارد که فضای مهمی برای دسترسی به مخاطبان و تامین مالی هزینه های انتخاباتی محسوب می شود. به گزارش ایتنا از ایسنا، حساب توییتر ترامپ در نوامبر از سوی ایلان ماسک، مالک جدید این شرکت شبکه اجتماعی فعال شد اما ترامپ هنوز پستی در توییتر ارسال نکرده است. طرفداران آزادی بیان می گویند دسترسی داشتن مردم به پیامهای نامزدهای سیاسی، کار درستی است اما منتقدان متا، این شرکت را به سیاستهای نظارتی اهمال کارانه متهم کرده اند. متا در یک پست وبلاگ اعلام کرد اقدامات محافظتی جدیدی را به کار گرفته تا مانع تکرار تخلف شود. پست وبلاگ متا نشان داد که ممکن است سایر حسابهای تعلیق شده از جمله حسابهایی که به دلیل دست داشتن در ناآرامی اجتماعی، تعلیق شده اند، دوباره فعال شوند. این شرکت اعلام کرد حسابهایی که دوباره فعال شده اند، تحت نظارت سخت گیرانه تر قرار گرفته و برای تخلف از مقررات، مجازات می شوند. بر اساس گزارش رویترز، این که ترامپ چطور از این فرصت برای بازگشت به فیس بوک و اینستاگرام استفاده خواهد کرد، هنوز معلوم نیست.
ادامه مطلب »بهمن
۰۵
مورد عجیب امنیتی در توییتر!
ارسال شده توسط روشن ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ ۱۱:۲۷ قبل از ظهر
واشنگتن پست گزارش کرد سوت‌زن جدید که با کنگره و کمیسیون تجارت فدرال صحبت کرده است، می‌گوید هر مهندسی در توییتر همچنان به یک برنامه داخلی که سابق بر این، حالت  GodMode نام داشت، دسترسی دارد که به آنها اجازه می‌دهد از هر حسابی توییت کنند. به گزارش ایتنا از ایسنا، این سوت‌زن مدعی است "حالت خدا" که اکنون به "حالت ممتاز" تغییر نام پیدا کرده، در لپ تاپ هر مهندسی که خواهان آن است مانده است و تنها مستلزم یک رایانه تولید و یک تغییر کد از "غلط" (False) به "درست" (True) است. اسکرین شاتهای این کد که به همراه شکایت تنظیم شده نزد کمیسیون تجارت فدرال ارائه شده است، هشداری با این عنوان که "پیش از استفاده، فکر کنید" را نشان می‌دهد. برای نخستین بار نیست که امنیت توییتر سوال برانگیز می‌شود. یک کلاهبردار نوجوان رمزارز در سال ۲۰۲۰، سیستم‌های داخلی توییتر را هک کرده و توییت‌های جعلی از حسابهای کاربری دونالد ترامپ و باراک اوباما، روسای جمهور سابق آمریکا، ماسک و افراد معروف دیگر ارسال کرده بود. مدیران وقت توییتر اعلام کردند این مشکل را حل کرده و برنامه امنیت اطلاعات جامعی را راه اندازی کرده‌اند که برای حمایت از امنیت، حریم خصوصی، محرمانگی و یکپارچگی اطلاعات خصوصی مصرف کنندگان، طراحی شده است. با این حال، پیتر زاتکو، اولین سوت‌زن توییتر این ادعا را زیر سوال برد. یک مهندس دیگر در آن زمان مدعی شده بود "حالت خدا" همچنان به شکل گسترده قابل دسترس است. سوت‌زن جدید مدعی شد این واقعه باعث بازگشایی این پرونده در توییتر و کشف مهندسانی شد که می‌توانستند توییت هر کاربری که می‌خواهند را حذف یا برگردانند. وی مدعی شد اگر کسی از این امتیاز خاص استفاده یا سوءاستفاده کند، توییتر نمی‌توانند آن را ثبت کند. بر اساس گزارش وب سایت انگجت، ادعای سوت‌زن جدید توسط شرکت غیرانتفاعی "کمک سوت‌زن" که نماینده زاتکو بوده، تنظیم شده است. کمیسیون تجارت فدرال ظاهرا با کارمند سابق توییتر درباره این ادعاها، مصاحبه کرده است.
ادامه مطلب »بهمن
۰۵
سناتور جمهوری‌خواه: تیک‌تاک را در آمریکا ممنوع کنید
ارسال شده توسط روشن ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ ۱۰:۱۸ قبل از ظهر
تیک تاک که به شرکت چینی بایت دنس تعلق دارد هم اکنون با ممنوعیت استفاده در دستگاه های دولتی در ایالت های مختلف آمریکا و همچنین چند دانشگاه روبرو شده است. به گزارش ایتنا از مهر، هاولی در این باره می گوید: تیک تاک میانبر چین به زندگی مردم آمریکا است. این اپ حریم خصوصی کودکان و همچنین سلامت ذهنی آنها را تهدید می کند. اکنون من یک لایحه برای ممنوعیت آن در سراسر کشور ارائه می کنم. البته سناتور آمریکایی اعلام نکرد لایحه مذکور چه زمان ارائه خواهد شد. از سوی دیگر تیک تاک نیز در بیانیه ای علام کرد هاوی از شیوه ای نادرست استفاده می کند. بروک اوبر وتر سخنگوی این شرکت گفت: درخواست سناتور هاولی برای ممنوعیت کامل TikTok رویکردی جزئی به امنیت ملی و رویکردی جزئی به مسائل صنعتی گسترده مانند امنیت داده ها، حریم خصوصی و آسیب های آنلاین دارد.
ادامه مطلب »بهمن
۰۲
تغییر استراتژی در تبلیغات توییتر!
ارسال شده توسط روشن ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ ۰۸:۴۰ قبل از ظهر
ایلان ماسک در توییتر اعلام کرد تبلیغات در توییتر بسیار زیاد و بزرگ هستند. اقداماتی برای رسیدگی به این مسئله در هفته‌های آینده انجام خواهد شد اما وی به جزئیات این اقدامات یا قیمت مدل اشتراک جدید اشاره نکرد. به گزارش ایتنا از ایسنا، ماسک از زمانی که توییتر را خریداری کرده است، به دنبال تغییر مدل کسب و کار این پلتفرم و کاهش اتکا به درآمد تبلیغاتی بوده است و در همین راستا، امیدهای زیادی به سرویس اشتراکی "توییتر بلو" بسته است. این شرکت تلاش می‌کند کاهش درآمد تبلیغاتی را که از زمان خریداری شدن توسط ایلان ماسک و نگرانی برندهای بزرگ از سیاستهای مدیریت محتوای ایلان ماسک، به شدت افت کرده است، مهار کند. خود ماسک گفته است نمی‌خواهد این پلتفرم به یک جهنم‌دره رایگان برای همه تبدیل شود. بر اساس گزارش بلومبرگ، توییتر اخیرا ممنوعیت سه ساله برای تبلیغات سیاسی را لغو کرده است. وب سایت اینفورمیشن اوایل ماه میلادی جاری گزارش کرد توییتر از آغاز امسال، حدود ۴۰ نفر از دانشمندان و مهندسان دیتا که در بخش تبلیغات کار می‌کردند را اخراج کرده است.   تغییر الگوریتم "برای شما" ایلان ماسک همچنین چند روز پیش اعلام کرد توییتر الگوریتم "برای شما" را تغییر داده است زیرا حاوی توییتهای زیاد از افرادی بود که کاربران دنبال نمی‌کردند. ماسک اعلام کرد توییتر پس از شکایت کاربران درباره مشاهده توییتهای زیادی از افرادی که دنبالشان نکرده اند، الگوریتم تب "برای شما" را تغییر داده است. اظهارات ماسک در پاسخ به توییت یک کاربر بود که گفته بود افراد، افت شدید نرخ تعامل با پستهایشان را گزارش کرده اند. ماسک گفت: به‌روزرسانی الگوریتم "برای شما"، حاوی توییتهای زیاد از افرادی بود که کاربران دنبال نکرده بودند و این تغییر، معکوس شده است. یک کاربر توییتر در پاسخ به توییت ماسک، نوشت: کاربرانی که پستها را پسند یا بازنشر می‌کردند، ناپدید شده اند. یک کاربر دیگر گفت: ویدئوهای تصادفی به زبانهای مختلف در فید برای شما مشاهده می‌کنند اما همه محتوا و مقالاتی که دنبال می‌کردند، ناپدید شده اند. کاربران دیگر هم گزارش کردند توییتهای حسابهایی که دنبال می‌کنند، دیده نمی‌شود. فیلترهای تب "دنبال کردن"، تنها توییتهای حسابهایی را نشان می‌دهد که کاربر آنها را دنبال می‌کند. در حالی که "تب برای شما"، ترکیبی از توییتهای توصیه شده توسط کاربرانی که افراد آنها را دنبال نمی‌کنند و همچنان از سوی حسابهای دنبال شده را نمایش می‌دهد. بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، کاربران می‌توانند در فید اصلی توییتر خود بین تب "برای شما" و دنبال کردن سوئیچ کنند. این تب‌ها جایگزین تب‌های قبلی با عنوان "خانه" (Home) و "جدیدترین" (Latest) شدند. توییتر اعلام کرده است این قابلیت در نسخه iOS عرضه شده است و به زودی در سایت توییتر و در نسخه اندرویدی توییتر موجود خواهد شد.
ادامه مطلب »بهمن
۰۱
تیک‌تاک در برخی دانشگاه‌های آمریکا ممنوع می‌شود
ارسال شده توسط روشن ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ ۱۱:۰۰ قبل از ظهر
به نظر می‌رسد پس از سازمان های دولتی، اکنون نوبت دانشگاه های آمریکایی است تا تیک تاک را ممنوع کنند. به گزارش ایتنا از مهر، این اپ چینی مخصوص اشتراک گذاری ویدئوهای کوتاه هم اکنون به دلیل نگرانی های حریم خصوصی داده ها در دستگاه های دولتی و فدرال ۳۱ ایالت ممنوع شده است. اکنون این محدودیت به دانشگاه ها نیز گسترش یافته است. طی هفته های اخیر دانشگاه اوبرون، اوکلاهما، تگزاسA&M و چند موسسه آموزش عالی دیگر دسترسی به این پلتفرم با شبکه های وای فای خود را ممنوع کرده اند. دلیل چنین ممنوعیت هایی سیاست های دانشگاهی است که مجوز مسدود شدن ترافیک شبکه های وای فای برای برخی وب سایت ها در پردیس دانشگاه ها را می دهد. این اقدام به طور معمول برای جلوگیری از گسترش محتوای مخرب و هرزنگاری انجام می شود. اما چنین سیاست هایی ممکن است شامل اپ های خاصی شود مثلا قبلا شبکه اجتماعی Yik Yak در پردیس دانشگاه ها منع شده بود. این در حالی است که دانشجویانی که تحت تاثیر این ممنوعیت ها قرار گرفته اند از هم اکنون در تیک تاک شکایات خود را اعلام کرده اند. برخی حامیان آزادی اینترنت چنین سیاست هایی را زیر سوال برده و آنها را نوعی سانسور می دانند. برخی دیگر نیز معتقدند چنین ممنوعیت هایی در بازه ای که فناوری های چینی هدف قرار گرفته اند فقط منافع سیاسی را تامین می کنند.
ادامه مطلب »