Live Chat Software by Ariaphone
اخبار
اردیبهشت
۰۳
بیت‌کوین‌های در مخاطره
ارسال شده توسط روشن ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۰۶ بعد از ظهر
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وایرد، گروهی با عنوان لارج بیت‌کوین کولایدر (Large Bitcoin Collider) مدعی است که می‌تواند کیف‌های بیت‌کوینی باز را با استفاده از یک به اصطلاح حمله سهمگین، باز نماید و به منظور حدس زدن کلیدهای خصوصی، میزان زیادی از توان رایانشی در کیف‌های فردی را به سود خود هدایت کند.شایان ذکر است این پروژه که ماه‌ها است در دست انجام است، مشابه خود بیت‌کوین بر یک شبکه توزیعی از کامپیوترها مبتنی است و از همگان برای مشارکت، دعوت به عمل می‌آورد.گفتنی است فهرست روی صفحه اصلی کولایدر نشان می‌دهد که این گروه در باز کردن تعداد زیادی از کیف‌ها، موفقیت‌هایی داشته است؛ اگرچه از میان آنها، تنها سه کیف در درون خود بیت‌کوین داشته‌اند.هنوز روشن نیست که انگیزه این گروه، عایدی مالی بوده یا چالش‌های مربوط به رمزنگاری کیف‌ها. البته بر مبنای آنچه که در صفحه اصلی وب سایت این گروه دیده می‌شود و آنطور که ناظران خارجی می‌گویند، شاید پاسخ، هر دوی اینها باشد.در این میان، دیگران بر این باور هستند که رمزگشایی یا دزدی کیف پول، کاری عبث و بیهوده است. از چنین دیدگاهی، این پروژه بسیار مشکل و چالش‌برانگیز است و دستاوردهای آن، بسیار ناچیز و ناپایدار هستند.یکی از نظرهای سایت Hacker News از این قرار است:‌ «نزدیک به ده درصد از بیت‌کوین‌ها خیلی زود تا قبل از سال ۲۰۱۲ ساخته شدند ولی هرگز در داد و ستد مورد استفاده قرار نگرفتند. اگر کسی بتواند کلید این بیت‌کوین‌های اولیه و مفقود شده را پیدا کند، در این صورت بازی را خواهد برد و بیش از یک میلیون دلار نصیب خود خواهد کرد.» 

ادامه مطلب »بهمن
۲۵
اینتل روش خرید در صنعت فروشگاهی را تغییر می‌دهد
ارسال شده توسط روشن ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ۰۲:۱۰ بعد از ظهر
تولید کنندگان تراشه‌های الکترونیکی در صدد هستند بالغ بر یکصد میلیون دلار جهت استفاده از فناوری نوین و اینترنت در صنعت خرده‌فروشی سرمایه‌گذاری کنند. اینتل قصد دارد با استفاده از اینترنت، تجارب خرید در فروشگاه‌های زنجیره‌ای را بهبود بخشد.بدین ترتیب با نگاهی به صنعت بزرگ فروشگاهی و خرده‌فروشی، می‌توان حدس زد که این شرکت، در چه عرصه مستعد سودآوری عظیمی سرمایه‌گر به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از CNET، به گفته مدیر تولید تراشه‌های الکترونیکی در نمایشگاه تجاری فدراسیون ملی خرده‌فروشی، شرکت اینتل در نظر دارد سرمایه‌گذاری بیشتری بالغ بر یکصد میلیون دلار در طول پنج سال آینده در پلتفرم جدیدی انجام دهد که با استفاده از اطلاعات و فناوری‌های مرتبط، به افزایش فروش و کاهش هزینه مشتریان کمک فراوانی خواهد کرد. مدیر کمپانی اینتل طی مصاحبه با یکی از نشریات در این خصوص گفت: این پلتفرم که اعتبار پلتفرم خرده‌فروشی پاسخگوی اینتل را دو برابر کرده است، ترکیبی از یک نوع نرم‌افزار، سخت‌افزار، رابط برنامه‌های کاربردی و نیز حسگرهایی ویژه را به روش استاندارد فراهم می‌آورد.به گفته وی، این پلتفرم خاص به خرده‌فروشان کمک خواهد نمود تا کارهای متفاوتی را به انجام رسانند.از جمله فرآیندهایی که در این پلتفرم خاص پیش‌بینی شده، می‌توان به این موارد اشاره نمود: محاسبه و نمایش گردش و نیز موجودی، ترسیم جداول مربوط به کارمندان و فعالیت‌های آنها و همچنین تجارب شخصی ایجاد شده برای مشتریان. برایان کرزانیچ(Brian Krzanich)، مدیر عامل شرکت اینتل در این نمایشگاه تجاری نشان داد که چگونه خرده‌فروشان می‌توانند از واقعیت‌های مجازی برای خلق تجربه بهتر و ارائه آنها به مشتریان استفاده کنند. به عنوان مثال،‌او به صاحبان این صنعت نشان داد که چگونه می‌توانند به مدل‌های فروشگاه‌های سه‌بعدی(3D) بر روی تلفن همراه هوشمند خود دسترسی داشته باشند و یا اینکه چگونه تصویر مجازی خانه خود را برای خرید اثاثیه و مبلمان در اختیار فروشندگان قرار دهند. 

ادامه مطلب »بهمن
۰۹
افزایش فعالیت شرکت آمازون در آمریکا
ارسال شده توسط روشن ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ ۰۶:۳۹ بعد از ظهر
شرکت تجارت الکترونیک آمازون اعلام کرد که در حال یک برنامه‌ریزی گسترده برای توسعه فعالیت‌هایش در آمریکا می‌باشد. این شرکت که در حال حاضر حدود ۱۸۰۰۰۰ پرسنل تمام وقت دارد، اعلام کرد که در هجده ماه آینده، قریب به ۱۰۰۰۰۰ پست تمام وقت دیگر نیز به این تعداد خواهد افزود. در واقع آمازون قصد دارد در عرض هجده ماه، پرسنل خود را ۵۵ درصد افزایش دهد.به گزارش ایتنا به نقل از تاپ تک نیوز، طبق بیانیه آمازون، مشاغل جدید، شامل پست‌هایی در سراسر کشور بوده و تمام سطوح تجربه، تحصیلات و مهارت را دربرمی‌گیرد. این همچنین شرکت اعلام کرده که مهندسان جدید و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار را استخدام خواهد کرد و می‌خواهد تعداد پست‌های مبتدی را نیز افزایش دهد و فرصت آموزش‌های حین کار را نیز فراهم کند.استخدام کارکنان بیشتر و ساختن ربات‌های بیشترگفتنی است اخیراً آمازون شروع به ساختن تعدادی انبار ارسال کالا در کشور ایالات متحده کرده است و طرح‌های خود را برای افزایش ایالت‌های تحت پوشش نظیر تگزاس، کالیفرنیا، فلوریدا و نیوجرسی اعلام کرده است. بسیاری از این پست‌های جدید، در مراکز تازه تاسیس خواهند بود.جف بزوس (Jeff Bezos)، مؤسس و مدیرعامل آمازون در بیانیه‌ای اظهار داشته که نوآوری، یکی از اصول هدایت ‌کننده ما در آمازون است و همین اصل، باعث ایجاد صدها هزار شغل در آمریکا شده است. این مشاغل فقط در دفتر مرکزی ما در سیاتل (Seattle) یا در دره سیلیکون (Silicon Valley) نیستند. مراکز مذکور، شبکه سرویس مشتری، مراکز ارسال کالا و سایر مراکز ما در آمریکا هستند.)بزوس همچنین افزوده که این شرکت علاوه بر مشاغل و انبارهای جدید، می‌خواهد نقش پررنگ‌تری در محصولات و خدمات با تکنولوژی بالاتر نظیر تکنولوژی ابری، یادگیری ماشین و تدارکات پیشرفته داشته باشد.شایان ذکر است که تکیه بر نیروی کار انسانی، تنها راه توسعه و گسترش آمازون نیست، بلکه این شرکت قصد دارد تعداد ربات‌های خود را نیز افزایش داده و در انبارهای خود، از آنها استفاده نماید. این روش به‌عنوان راهی برای کاهش هزینه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.طبق گزارشات، این شرکت می‌خواهد تعداد ربات‌های خود را در آن مراکز، به میزان ۵۰ درصد سال گذشته افزایش دهد.یک کارت اعتباری جدیدغول تجارت الکترونیک همچنین اعلام کرد که در آینده نزدیک، برای اعضای برنامه پرایم(Prime) کارت اعتباری جدید صادر خواهد کرد. این کارت شامل قابلیت‌هایی نظیر بازگشت پنج درصد مبلغ پرداختی جهت خریدهایی است که از آمازون انجام می‌شود.قابلیت دیگر این کارت، این است که دو درصد مبلغ پرداختی در رستوران‌ها، پمپ‌ بنزین‌ها و داروخانه‌ها را به کارت برمی‌گرداند و همچنین یک درصد از مبلغ پرداختی در سایر خریدها را به کارت برمی‌گرداند. 

ادامه مطلب »بهمن
۰۲
کمک سنسورهای ایتنل به کاربران در هنگام خرید
ارسال شده توسط روشن ۰۲ بهمن ۱۳۹۵ ۰۵:۵۶ بعد از ظهر
شرکت اینتل، در حال راه‌اندازی پلتفرم جدیدی است که می‌تواند خرید را برای مشتریان جالب‌تر و به‌روزتر کند. هرچند تکنولوژی روز به روز، تجربه خرید را پیشرفته‌تر می‌کند و آن را ارتقاء می‌دهد، ولی اینتل می‌خواهد رشدی فراتر از سرعت تکنولوژی داشته باشد و تجربه‌های پیشرفته‌تر و جالب‌تری برای مردم رقم بزند. این غول آی‌تی، در حال راه‌اندازی یک پلتفرم مخصوص خرده‌فروشی است که می‌تواند مجموعه‌ای از حسگرها، کیت‌های نرم‌افزاری و دیگر اجزای فروشگاهی را در یک بسته دور هم جمع کرده و مجموعه‌ای مفید و اثربخش ارائه دهد.به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از انگجت، اینتل به دنبال آن است که به فرآیند موجودی گرفتن، ارائه بازخورد روی عادت‌های خرید و شخصی‌سازی آن سرعت بخشد و تا جایی که امکان دارد، در وقت افراد صرفه‌جویی کند. البته فروشگاه‌ها هم از این طرح اینتل نفع می‌برند و با این اقدام، خیلی از امور برای آنها آسان می‌شود و می‌توانند به شکلی بهتر و صحیح‌تر به مردم خدمت رسانی کنند. در این زمینه، سنسورهای اینتل مهم ترین نقش را ایفا خواهند نمود.شرکت اینتل برای پنج سال آینده، بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار روی صنعت خرده‌فروشی سرمایه‌گذاری می‌کند و قصد دارد که در این مدت با در نظر گرفتن امکانات و همچنین موانعی که در این مسیر پیش رو دارد، به اهداف خود برسد. گفتنی است که این روش، تنها راه حلی نیست که اینتل برای رسیدن به اهداف خود انتخاب کرده و سایر راه‌حل‌ها نیز در راه هستند و در آینده‌ای نه‌چندان دور علنی خواهند شد.شرکت مورد بحث، قصد دارد که این پلتفرم را در نمایشگاه به نمایش بگذارد. مثلاً ShopperMXTM HIVE برای مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و به ‌طور کلی برای خرده ‌فروشی‌ها، پیش‌نمایشی از واقعیت مجازی را برای صفحات فروشگاهی راه‌اندازی کرده است. به طور خلاصه می‌توان گفت اگر این پلتفرم شرکت اپل، بتواند محدودیت‌های مربوط به تکنولوژی را از پیش رو بردارد، به خوبی مورد استقبال مردم و منتقدان قرار می‌گیرد و می‌تواند خیلی زود جایگاه خود را در بازار فناوری پیدا کند.به احتمال زیاد، اینتل اولین اسمی نیست که در زمینه خرده‌فروشی می‌شنوید و مسلماً شرکت‌های دیگری هم هستند که در این زمینه فعالیت می‌کنند، اما تفاوت با سایر شرکت‌ها این است که همواره در بین رقبای خود پیشتاز بوده و محصولاتی قدرتمند را به نام خود ثبت کرده است. یکی از راه‌هایی که اینتل می‌تواند از طریق آن در کسب و کار اینترنت اشیاء پیشرفت کند، استفاده از همین پلتفرم‌ها است.  

ادامه مطلب »دی
۰۷
رکورد ارزش بیت‌کوین
ارسال شده توسط روشن ۰۷ دی ۱۳۹۵ ۰۲:۱۶ بعد از ظهر
ارزش کل بیت‌کوین از ۱۴ میلیارد دلار گذشت و به یک رکورد جدید رسید.به گزارش رایورز به نقل از recode، در هفته گذشته ارزش کل بیت‌کوین‌های موجود با افزایش ۵ درصدی، به رکورد جدید فراتر از ۱۴ میلیارد دلار رسید.گفتنی است در سال جاری میلادی، بیت‌کوین با افزایش ارزش بی‌سابقه دو برابری در طی سه سال گذشته روبرو شده بود.بدین ترتیب در بورس اروپایی بیت‌کوین با نام Bitstamp، بهای هر بیت‌کوین به ۸۷۵ دلار رسید که از ژانویه ۲۰۱۴، بالاترین حد آن محسوب می‌شود.در سال گذشته، ارزش هر بیت‌کوین، ۴۳۵ دلار بود و بسیاری از متخصصان افزایش بهای آن را با کاهش بهای یوآن چین مرتبط می‌دانستند.اطلاعات موجود نشان می‌دهد که اکثر داد و ستدهای مبتنی بر بیت‌کوین، در چین صورت می‌گیرد و بدین ترتیب هر گونه افزایش در تقاضا از سوی چین، به نظر می‌رسد تأثیر شگرفی بر بهای آن داشته باشد.بیت‌کوین یک ارز رمزگذاری شده مبتنی بر وب است که از قابلیت انتقال سریع پول در سرتاسر جهان و به طور گمنام برخوردار می‌باشد و هیچ نیازی به کنترل مرجع مرکزی وجود ندارد.این امر موجب می‌شود تا بیت‌کوین برای کسانی که خواهان دور زدن کنترل‌های مالی هستند (همچون مراجع مالی در چین)، جذابیت زیادی داشته باشد.گفتنی است ارز دیجیتالی بیت‌کوین هنوز هم از بیشترین ارزش خود در اواخر سال ۲۰۱۳ فاصله دارد. در آن زمان، هر بیت‌کوین در بورس Bitstamp تا یک هزار و ۱۶۳ دلار نیز معامله می‌شد.با توجه به اینکه در هر ده دقیقه ۱۲.۵ بیت‌کوین به سیستم افزوده می‌شود، ارزش کلی آن در روز پنج‌شنبه از بیشترین میزان مربوط به سال ۲۰۱۳ که نزدیک به ۱۴ میلیارد و ده میلیون دلار بود نیز عبور کرد.چارلز هایتر (یک تحلیلگر اقتصادی) می‌گوید اگر این روند تداوم داشته باشد، بیت‌کوین می‌تواند در بازارهای پولی نیز هنجارشکنی داشته باشد. 

ادامه مطلب »