Live Chat Software by Ariaphone
RSS Feed
اخبار
آبان
۰۲
آن هنگامی که سیم‌کارت دائمی دارید اما اعتبار کافی ندارید!
ارسال شده توسط روشن ۰۲ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۵۰ قبل از ظهر
اگر سیم‌کارت دائمی دارید اما هنگام برقراری تماس به شما گفته می‌شود اعتبار لازم را ندارید، این موضوع به‌دلیل عدم پرداخت به‌موقع قبض‌تان است و با پرداخت قبض این مشکل حل می‌شود. درصورتی که مشترک سیم‌کارت‌های اعتباری باشید، حتما برایتان پیش‌آمده که هنگام برقراری تماس، با عبارت «اعتبار شما برای برقراری تماس کافی نیست» روبه‌رو شده باشید. علت این موضوع هم کافی نبودن شارژ اعتباری شماست و پس از شارژ مجدد سیم‌کارت خود می‌توانید تماس مورد نظر خود را بگیرید. اما اگر از مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی باشید، با توجه به این‌که سیم‌کارت‌های دائمی شارژی نیستند که بخواهید آن‌ها را شارژ کنید و یا شارژشان به اتمام رسیده باشد، شنیدن این جمله شاید کمی عجیب باشد. با وجود این، مدتی است مشترکان دائمی هنگام تلاش برای برقراری ارتباط با این جمله روبه‌رو می‌شوند. به گزارش ایتنا از ایسنا، علت این موضوع عدم پرداخت به‌موقع قبوض سیم‌کارت‌های دائمی است. درواقع درصورتی که سیم‌کارت دائمی دارید اما نمی‌توانید تماسی برقرار کنید و با جمله‌ی اعتبار شما برای برقراری تماس کافی نیست، روبه‌رو می‌شوید، بهترین کار بررسی میزان بدهی‌تان است و درصورت پرداخت قبض‌تان، دیگر این جمله را نخواهید شنید. هم‌چنین باید توجه داشت با توجه به روش‌های متفاوتی که برای پرداخت قبوض تلفن همراه وجود دارد، ممکن است فرآیند تایید پرداخت و در نتیجه وصل شدن تلفن همراه متفاوت باشد. هریک از اپراتورهای تلفن همراه، اپلیکیشن خود را دارند که از این طریق می‌توان قبوض را پرداخت کرد و این روش هم به عنوان بهترین و سریع‌ترین روش شناخته می‌شود.
ادامه مطلب »مهر
۲۸
تعرفه ایرانسل برای زائرین اربعین
ارسال شده توسط روشن ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ۰۷:۳۴ بعد از ظهر
ایرانسل اعلام کرد که هزینه تماس با ایران و داخل عراق را برای مشترکان خود ۲۴۹۹ تومان و تماس‌های دریافتی را ۸۹۹ تومان در نظر گرفته است؛ هزینه ارسال پیامک نیز ۴۹۹ تومان است، اما دریافت پیامک برای مشترکان رایگان است. به گزارش ایتنا از ایسنا، اپراتور دوم تلفن همراه اعلام کرد از ۲۸ مهر تا ۱۱ آبان‌ماه علاوه بر ۱۰ مگابایت اینترنت روزانه‌ای که به رایگان برای مشترکان ایرانسل قابل فعال‌سازی است، چهار بسته اینترنت هفتگی از ۱۵۰ مگابایت تا ۱ گیگابایت در نظر گرفته شده است تا زائران اربعین حسینی (ع) بتوانند به انتخاب خود از آن‌ها استفاده کنند. مشترکان ایرانسل می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری‌ #۸*۱۱۱۱* بسته‌های رایگان ۱۰ مگابایتی روزانه را برای خود فعال کنند. همینطور مشترکان ایرانسل می‌توانند با شماره‌گیری کددستوری #۲*۳*۱۱۱۱* برای فعال‌سازی هر یک از بسته‌های مد نظر خود اقدام کنند. هزینه مصرف آزاد اینترنت رومینگ در کشور عراق نیز ۴۹۹ تومان به ازای هر مگابایت در نظر گرفته شده است. تمامی بسته‌های ارائه شده اعم از بسته ۱۰ مگابایتی رایگان روزانه و چهار بسته هفتگی از طریق نرم‌افزار کاربردی «ایرانسل من» نیز در دسترس قرار گرفته‌اند. ایرانسلی‌هایی که قصد استفاده از بسته‌های دیتای رومینگ را دارند باید پیش از خروج از ایران با استفاده از یکی از روش‌های دستی، از طریق نرم افزار کاربردی «ایرانسل من» یا با شماره‌گیری کددستوری #۱*۱۱۱۱* به فعال کردن رومینگ بین الملل خود اقدام کرده و در طول اقامت خود در کشور عراق، از شبکه رومینگ یکی از اپراتورهای عراقی استفاده کنند. مشترکان ایرانسل در نظر داشته باشند که بسته‌های اینترنت فعال در داخل ایران، خارج از ایران فعال نیستند و زائران برای استفاده از اینترنت رومینگ بین‌المللی در کشور عراق، نیاز به تهیه یکی از بسته‌های ارائه شده را دارند. همچنین، مشترکان ایرانسل لازم است ضمن همراه داشتن گوشی هوشمند، ابتدا دیتا (Data) و سپس رومینگ دیتا (Data Roaming) را در تنظیمات گوشی خود فعال کنند. همینطور، با توجه به اینکه اپراتورهای فعال در کشور عراق از فناوری شبکه نسل دوم و سوم تلفن همراه پشتیبانی می‌کنند، لازم است تنظیمات گوشی کاربران بر روی (WCDMA / GSM Auto) تنظیم شده باشد. مشترکان ایرانسل می‌توانند با تهیه کارت شارژ در ایران و شارژ سیم‌کارت قبل از خروج از کشور و یا با همراه داشتن کارت شارژ برای شارژ سیم‌کارت در عراق با شماره‌گیری کددستوری #PIN)*۱۴۱*PIN همان عدد ۱۶ رقمی درج شده روی کارت شارژ است) از داشتن اعتبار در حساب ایرانسلی خود مطمئن شوند. هم‌چنین شارژ سیم‌کارت از طریق کارت بانکی با شماره‌گیری #۷* ، از طریق سایر کدهای دستوری و همراه داشتن رمز دوم کارت بانکی نیز امکان‌پذیر است. روشن کردن گوشی و فعال‌سازی رومینگ در کشور عراق نیز هیچ هزینه‌ای برای مشترکان ایرانسل ندارد. مشترکان ایرانسل هم‌چنین می‌توانند برای کسب اطلاعات بیش‌تر در این زمینه به وب‌سایت ایرانسل به نشانی irancell.ir/roaming مراجعه کنند. زائران باید در نظر داشته باشند که برای شماره‌گیری وقتی از رومینگ بین‌الملل استفاده می‌کنند، لازم است پیش از شماره مشترک مدنظر خود حتماً کد ۰۰۹۸ را شماره گیری کنند. ایرانسل پیشنهاد می‌کند تا مشترکان شماره‌های مد نظر خود را با پیش شماره ۰۰۹۸ روی گوشی خود ذخیره‌سازی کنند تا در زمان برقراری تماس سرعت عمل بیش‌تری داشته باشند. مشترکان ایرانسل در این سفر همواره در تمامی ساعات شبانه روز می‌توانند با شماره گیری ۰۰۹۸۹۳۷۷۱۱۰۰۰۰ از کارشناسان ایرانسل راهنمایی بگیرند.
ادامه مطلب »مهر
۲۵
کاهش تعرفه رومینگ زائرین همراه اولی اربعین
ارسال شده توسط روشن ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۲:۲۰ بعد از ظهر
 همراه اول بمنظور رفاه حال زائرین اربعین حسینی، تعرفه تماس رومینگ بین الملل شامل مکالمه، پیامک و اینترنت همراه مشترکین خود در عراق را کاهش داد. به گزارش ایتنا به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایرانبر این اساس از روز سه شنبه ۲۴ مهر تا روز جمعه ۱۱ آبان ماه سال جاری، تعرفه مکالمه مشترکین همراه اول با ایران دقیقه ای ۲۴۹۹ تومان، مکالمه دریافتی دقیقه ای ۸۹۹ تومان، مکالمه با شماره داخلی عراق دقیقه‌ای ۲۴۹۹ تومان، ارسال پیامک ۸۹۹ تومان به ازایِ هر پیامک و اینترنت همراه ۴۹۹ تومان به ازای هر مگابایت محاسبه می شود. گفتنی است روشن کردن گوشی تلفن همراه هزینه ندارد و دریافت پیامک نیز رایگان است.  گفتنی است پیش از این، با تخفیف ویژه‌ای که همراه اول ارائه می کرد، تعرفه هر دقیقه مکالمه با ایران ۳۳۰۰ تومان، دریافت مکالمه دقیقه ای ۳۰۰۰ تومان، مکالمه داخلی عراق دقیقه ای ۱۷۰۰ تومان، ارسال پیامک ۱۳۰۰ تومان و هر مگابایت اینترنت همراه ۲۳۰۰ تومان بود.  علاوه بر این، با نزدیک شدن اربعین حسینی، اپراتور اول ظرفیت شبکه نسل دو، سه و چهار خود را برای مکالمه و اینترنت، در پایانه‌های مرزی، به بیش از دو برابر افزایش داده و تدابیر ویژه ای را برای این مراسم در نظر دارد. همراه اول برای ارائه خدمات ارتباطی هرچه بهتر به زائرین اربعین حسینی، در پایانه های مرزی خسروی، مهران، شلمچه و چذابه، ظرفیت آنتن های BTS خود را نسبت به اربعین سال گذشته به بیش از ۲ برابر افزایش داده و نیز قرار است در این پایانه ها، کارشناسان، زائرین را برای استفاده صحیح از خدمات ارتباطی در نظر گرفته شده، راهنمایی کنند. مانیتورینگ شبکه به صورت ۲۴ ساعته، بهینه سازی تمام مسیرهای منتهی به پایانه‌های مرزی،  ایجاد ۶ نقطه جهت دریافت سرویس وای فای در مسیر نجف تا کربلا از جمله اقدامات همراه اول برای مراسم پیاده روی اربعین امسال است. 
ادامه مطلب »مهر
۱۸
اپراتورها چه خدماتی را برای زائران ارائه می‌دهند؟
ارسال شده توسط روشن ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۰۲:۳۹ بعد از ظهر
سید فرزاد نجات نیا در حاشیه نشست «خیرین عاشورایی و فعالان اربعین حسینی»، گفت: با تاکید وزیر ارتباطات، سومین جلسه آگاهی بخشی و فرهنگ سازی پیرامون پیاده روی اربعین باهدف ارتقاء فرهنگی، غنی سازی محتوایی و فرهنگی مراسم راهپیمایی اربعین برگزار شد. وی با اشاره به دستگاه های حاضر در این جلسه تصریح کرد: این جلسه با حضور نمایندگانی از صداوسیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، بعثه مقام معظم رهبری و خیران عاشورایی، فعالان و تشکل‎های مردم نهاد اربعینی، اپراتورهای تلفن همراه و سازمان های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد. نجات نیا درباره نحوه پوشش ارتباطی در اربعین حسینی خاطرنشان کرد: تلاش‎های زیادی برای مناسبات پوشش ارتباطی و اینترنتی  زائران از طرف ایران انجام شده است و هم اکنون نمایندگانی از  شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان تنظیم مقررات رادیویی در بغداد در حال مذاکره با اپراتورهای عراقی برای خدمات ارتباطی مسیر پیاده روی نجف-کربلا هستند. وی تصریح کرد: با تاکید وزیر ارتباطات و نگاه فرابخشی به کارهای محتوایی اربعین حسینی، حمایت از طرح های جامع در حوزه اربعین در دستور کار قرار گرفت. نجات نیا درباره طرح های جامع در حوزه اربعین افزود: طرح‌هایی مانند اربعین پژوهی، نائب‎الشهید، اپلیکشن‎های راهنمای زائر ، راه حسین، گمشدگان و... توسط تشکل‌های مردم نهاد ارائه شده و مورد بررسی قرار گرفته است که طی چند روز آینده حمایت لازم از آنها انجام می شود. دستیار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور ارتباطات مردمی با بیان اینکه در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی، اپراتورهای تلفن همراه خدمات رایگان به زائران اربعین ارائه می کنند گفت: بسته های فرهنگی در پیاده روی اربعین به صورت رایگان به زائران ارائه می‌شود. وی با بیان اینکه در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی اپراتورهای تلفن همراه خدماتی را در قالب پیامک به مردم ارائه می‌دهند خاطرنشان کرد: آگاهی بخشی پیرامون امنیت، بهداشت ، سلامت و غیره بسته‎های فرهنگی و آشنایی بیشتر با پیاده روی اربعین وتسهیل در امور زائران از سوی اپراتورهای تلفن همراه به صورت رایگان به زائران ارائه می شود. نجات نیا با بیان اینکه اپراتورهای تلفن همراه برای آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و آموزش زائران از مبدا با هماهنگی ستاد مرکزی اربعین و کمیته فرهنگی-آموزشی ستاد همکاری های لازم را انجام می دهند افزود: بستر مناسبی برای دسترسی و ارتباط مشترکان با برنامه های ستاد مرکزی اربعین فراهم شده است.
ادامه مطلب »مهر
۱۷
آمار رضایت مشترکان از آنتن‌دهی اپراتورهای موبایل
ارسال شده توسط روشن ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۴ قبل از ظهر
 در حال حاضر استفاده از تلفن‌همراه در سطوح مختلف جامعه جهانی، به یک نیاز اساسی تبدیل شده است. در کشور ما نیز همراه با پیشرفت جهانی صنعت ارتباطات، پیشرفت‌هایی صورت گرفته است. سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل از اپراتورهای پیشرو در توسعه خدمات اپراتوری و از ارائه‌دهندگان اصلی سرویس‌های مختلف تلفن‌همراه در ایران هستند. به گزارش ایتنا از ایسنا، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، به مناسبت برگزاری نمایشگاه تلکام که هفته پیش برگزار شد، با هدف “حمایت از کالا و خدمات ایرانی” به نظرسنجی از تعدادی از مشتریان اپراتورهای تلفن‌همراه درخصوص برخی از شاخص‌های تاثیرگذار بر رضایت مشتریان از خدمات اپراتورهای تلفن‌همراه اقدام کرده است. این تحقیق، وضعیت ارائه خدمات اپراتوری تلفن‌همراه از منظر رضایت مشتریان از هزینه مکالمات، میزان آنتن‌دهی و خدمت ترابردپذیری مورد بررسی قرار داده است. در این تحقیق از ۳۵۷ نفر از مشترکین تلفن‌همراه نظرسنجی انجام شده است که حدود ۶۰ درصد از ایشان را بانوان تشکیل داده‌اند. میانگین سنی افراد حدود ۳۰ سال بوده و ۵۶ درصد پاسخ‌دهندگان از مشترکین همراه اول و ۳۹.۲ درصد مشترک ایرانسل و ۴.۸ درصد نیز مشترک رایتل هستند. اما از اصلی‌ترین شاخص‌های ارزیابی خدمات، میزان رضایت مشتریان از هزینه‌های پرداخت شده بابت دریافت خدمات است. رضایت ۳۴.۷۳ درصد از پاسخ‌دهندگان از هزینه مکالمات اپراتور تلفن‌همراه زیاد است و حدود ۲۴درصد از ایشان رضایت کم و خیلی‌کم از هزینه مکالمه با تلفن‌همراه خود دارند. در این تحقیق رضایت مشترکین تلفن‌همراه از هزینه‌های مکالمه، به‌صورت میانگین عدد ۵۳.۸ را از سقف ۱۰۰ امتیاز نشان می‌دهد. در این شاخص اپراتور ایرانسل بالاترین میزان رضایت را کسب کرده است و پس از آن اپراتورهای همراه اول و رایتل به اختلاف اندکی نسبت به یکدیگر در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. آنتن‌دهی تلفن‌همراه به خصوص در شهرها از نیازهای اساسی مشترکین تلفن همراه شده است. به نوعی که اگر آنتن‌دهی در وضعیت نامناسبی قرار داشته باشد باعث نارضایتی افراد می‌شود و در طرف مقابل آنتن‌دهی مناسب، رضایت مشتریان را افزایش می‌دهد. رضایت مشتریان از پوشش سراسری و آنتن‌دهی اپراتورهای تلفن‌همراه نسبت به هزینه مکالمات از میانگین بالاتری برخوردار است و به‌صورت میانگین عدد ۶۵ را از سقف ۱۰۰ امتیاز نشان می‌دهد. در این شاخص، همراه‌اول بالاترین میزان رضایت را کسب کرده است و پس از آن، اپراتورهای رایتل و ایرانسل در جایگاه دوم و سوم قرار گرفته‌اند. به‌صورت کلی ۶۲.۷ درصد از پاسخ‌دهندگان رضایت بالایی از آنتن‌دهی و پوشش سراسری اپراتورهای تلفن‌همراه را داشته‌اند، در حالی که ۱۷.۶ درصد از ایشان از آنتن‌دهی تلفن‌همراه خویش اعلام ناراضی کرده‌اند. از دیگر موضوعاتی که در این تحقیق مورد توجه قرار گرفته است، ترابردپذیری شماره تلفن است. ترابردپذیری قابلیتی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند با یک شماره یکسان از اپراتورهای مختلف تلفن‌همراه استفاده کنند. به‌عبارت‌ دیگر در صورت وجود این خدمت، مشترکین می‌توانند اپراتور خود را بدون تغییر دادن شماره خود انتخاب کنند. طبق این تحقیق ۷.۹ درصد پاسخ‌دهندگان تاکنون از این خدمت بهره ‌برده‌اند که در این بین ۴۲.۸ درصد، از دریافت این خدمت راضی و حدود ۲۵ درصد نیز ناراضی هستند. همچنین دسترسی به آنتن‌دهی بهتر (با حدود ۴۰ درصد فراوانی)، بهره‌مندی از سرعت اینترنت بیش‌تر (با حدود ۲۵ درصد فراوانی) و پرداخت هزینه اینترنت کمتر (با ۱۵درصد فراوانی) را می‌توان مهم‌ترین دلایل استفاده مشترکین از این خدمت برشمرد. در این تحقیق حدود ۶۰.۷ درصد مشترکان از این خدمت، برای ترابرد از سایر اپراتورها به ایرانسل و حدود ۲۵ درصد، از این خدمت برای انتقال به همراه اول استفاده می‌کنند.
ادامه مطلب »